-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ آبان ۸, دوشنبه

پادشاه سعودی پس از ده سال، حمله انتحاری را محکوم کرد

به نظرمی رسد که اجماع منطقه وبین المللی طوری سنجش شده است که راه صلح افغانستان از ریاض بگذرد.

پادشاه عربستان سعودی، حملۀ انتحاری در فاریاب را محکوم نموده اطمینان داد که کشورش به کمک هاى همه جانبۀ خود با افغانستان بخصوص در راستاى آوردن صلح و ثبات در اين کشور ادامه خواهد داد. عربستان درضمن وعده داده است که بزرگترین مدرسه اسلامی وبزرگترین مسجد جامع جدید را درافغانستان بسازد. این درحالی است که عربستان ظرف یازده سال به عنوان کشور اسلامی وحامی طالبان، کمترین سهمی دربازسازی افغانستان نداشته اما حالا «افسقالی» خود را از محکوم کردن حملات انتحاری و مسجد سازی شروع کرده است. 
در خبرنامه  که از دفتر سخنگوی رییس جمهور گفته شده است که حامدکرزی رییس جمهور، طی یک تماس تیلیفونی به نماینده گی از مردم افغانستان، عید اضحی را به ملک عبدالله پادشاه عربستان و مردم آن کشور، تبریک گفت و عید سعید و با میمنتی را برای امت اسلام آرزو کرد.
منبع افزوده است که در این تماس؛ رییس جمور کرزی، پادشاه عربستان و خادم حرمین شریفین را  شخصیت بزرگ و خدمتگار مسلمانان جهان دانسته و از تلاش ایشان در راستای اتحاد امت اسلامی قدردانی کرد.
در خبرنامه علاوه شده است که پادشاه عربستان سعودی نیز عید سعید اضحی را به رییس جمهور و مردم افغانستان تبریک گفت و اظهار آرزومندی کرد که افغانها، ایام عید قربان را در فضای خوشی و آرامش سپری کنند.
همچنین پادشاه عربستان سعودی، از حملۀ انتحاری روزگذشته در فاریاب، که حدود ٤٠ کشته و بیش از ٥٠ مجروح برجاگذاشت، اظهار تاسف کرد و این حمله را با شدیدترین الفاظ نکوهش نمود.