-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ آبان ۷, یکشنبه

عراق یک هواپیمای ایرانی دیگر را مجبور به فرود در بغداد به منظور بازرسی محموله آن کرد


حیاط خلوت ایران درعراق رو به پایان است.

عراق برای دومین بار یک هواپیمای باری ایران را که عازم دمشق پایتخت سوریه بود، مجبور به فرود در فرودگاه بغداد به منظور بازرسی محموله آن کرد. 

به گزارش خبرگزاری دولتی کویت، مقام های عراقی یک فروند هواپیمای ایرانی را مجبور به فرود در بغداد و بازرسی محموله آن کردند. 

بنا بر این گزارش، این هواپیمای ایرانی، به مقصد دمشق در حال پرواز بود. پس از بازرسی محموله آن، به این هواپیما اجازه ادامه مسیر خود داده شد.

این هواپیمای باری ایران به مقصد دمشق، در حال عبور از آسمان عراق بود که با دستور مقامات بغداد، مجبور به فرود شد.

ناصر البندر رئیس سازمان هواپیمایی عراق با تایید این خبر به شبکه "العراقیه" گفت: "هواپیمای باری ایران در فرودگاه بین المللی بغداد توسط کارشناسان عراقی ، مورد بازرسی قرار گرفت.
"
او خاطرنشان کرد: "پس از بازرسی مشخص شد این هواپیمای ایران هیچ مواد یا کالای ممنوعه یا تسلیحاتی حمل نمی کند لذا سازمان هواپیمایی عراق به این هوایپما اجازه داد تا پرواز خود را به سمت سوریه ادامه دهد."

اقدام عراق در بازرسی هواپیماهای ایرانی عازم دمشق به صورت رندوم پس از آن صورت می گیرد که مقام های آمریکایی مدعی شدند ایران از راه حریم هوایی عراق، مهمات و نیروی نظامی به سوریه به منظور سرکوب مخالفان در این کشور اعزام می کند.

قبل از این هم مقامات عراقی یک فروند هواپیمای ایرانی را به بهانه بازرسی، مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه بغداد کرده بودند.