-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ آبان ۱, دوشنبه

دپلوماسی «گوسفندی» کابل وبازی هوشمند درمرز هاپاکستان ازافغانستان خواست تا ملافضل الله را به اسلام آباد تحویل دهد.


پاکستان تلاش دارد نشان دهد که لانه های تروریزم پاکستانی درخاک افغانستان مستقراست. چه چیزی باعث شده است که پاکستان این ابزار را نیز دراختیار خود بگیرد؟
حنا‌ ربانی وزیر امور خارجه پاکستان در دیدار خود با «مارک گراسمن» نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان و پاکستان خواهان تحویل دادن مولوی فضل الله به پاکستان شده است.
مقامات رسمی اسلام آباد وحتی افسران بازنشسته آن کشوریک صدا ادعای حملات طالبان پاکستانی را از داخل خاک افغانستان تکرارمی کنند. ربانی با اشاره به اینکه این فرمانده «تحریک طالبان پاکستان» در افغانستان و در نزدیکی مرز پاکستان مخفی شده است از گراسمن خواستار کمک شده است تا افغانستان فرماندهان طالب پاکستانی تبار را به آن کشور تحویل دهد.
وزیر امور خارجه پاکستان مدعی شده که مولوی فضل الله در حمله به «ملالی یوسفزی» دختر 14 ساله پاکستانی دست داشته است و بنابراین آمریکا با استفاده از نفوذی که در افغانستان دارد باید وی را به پاکستان تحویل دهد.
مقامات حکومتی وهمچنان رسانه های وابسته به استخبارات پاکستان گزارش می دهند که مولوی فضل‌الله و افرادش چندین سال پیش به‌دنبال عملیات نظامی ارتش پاکستان در منطقه «سوات» به افغانستان گریخته و فعالیت‌های خود را در ولایات «کنر» و «نورستان» ادامه داده‌اند.
پاکستانی‌ها معتقدند که در یک سال گذشته مولوی فضل الله و افرادش 15 بار به پست‌های مرزی این کشور حمله کرده‌اند  و باعث بی‌ثباتی در این کشور شده‌اند.