-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مهر ۲۷, پنجشنبه

جنگ انتخاباتکرزی: امریکا مداخله نکند.

رئیس جمهورکرزی درنشست خبری مشترک با دبیرکل ناتو درکابل گفت حضور دو تبعه خارجی در کمیسیون شکایات انتخابات افغانستان خلاف حاکمیت ملی این کشور است.
وی با تأکید بر این که افغانستان به 2 تبعه خارجی در کمیسیون شکایات انتخاباتی نیازی ندارد، تصریح کرد: آنان می‌توانند فقط به عنوان ناظر فعالیت کنند.
کرزی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت: برنده شدن جمهوریخواهان و یا دموکرات‌ها، تأثیری بر اوضاع افغانستان نخواهد داشت زیرا استراتژیک آمریکا در قبال افغانستان مشخص است.
رئیس جمهوری افغانستان در عین حال تأکید کرد: افغانستان در انتخابات آمریکا مداخله نمی‌کند و امیدواریم که آمریکا نیز در انتخابات افغانستان مداخله نکند.
کرزی در خصوص حضور طالبان پاکستانی در افغانستان گفت: از دیدگاه افغانستان عبور و مرور تروریست‌ها در مرزهای 2 کشور نتیجه موجودیت پایگاه‌ها و آزادی عمل تروریست‌ها در خاک پاکستان است.
وی با اشاره تلویحی به حمایت پاکستان از تروریسم گفت: استفاده ابزاری از تروریسم به صلاح پاکستان نبوده بلکه به ضرر این کشور است.
رئیس جمهور افغانستان با اشاره به این که پاکستان نیز اکنون با تروریسم دست به گریبان است، از دولت و ملت پاکستان خواست که در همکاری با افغانستان از شر تروریسم نجات پیدا کنند.
کرزی در خصوص انتقال مسئولیت‌های امنیتی از نیروهای خارجی به افغان‌ها گفت: دولت افغانستان برای هرگونه انتقال مسئولیت از خارجی‌ها آمادگی کامل دارد و حتی آماده‌ایم که این مسئولیت‌ها را قبل از موعد مقرر به عهده بگیریم.