-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ آبان ۱, دوشنبه

نبوغ تأسف بار طالبان


طالبان، بم گذاری کنار سرک غیرنظامیان را نمی کشد!
نیروهای خارجی غرق درزره ومغفر، دربم گذاری حاشیه جاده کشته می شوند ولی غیرنظامیان نمی شوند؟ جهل وجفای طالبان به شدت لرزاننده است.

طالبان مسلح گزارش اخیر ملل متحد را رد کرده اند که در آن گفته شده است، بمب های کنار سرک باعث بیشترین تلفات ملکی در افغانستان می شود. ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفته است، این گروه از بمب های کنار سرک، برای هدف قرار دادن نیروهای خارجی، استفاده می کند.

این بیانات سخنگوی طالبان بعد از آن ایراد شد که، یوناما یا دفتر هیات معاونت ملل متحد در کابل به روز شنبه، از افزایش تلفات ملکی در افغانستان در اثر بمب های کنار سرک ابراز نگرانی کرده و از شورشیان خواست، استفاده از بمب های کنار سرک و دیگر مواد انفجاری خود ساخته را متوقف سازند، زیرا چنین حملات در 9 ماه اول سال جاری، باعث هلاکت 340 فرد ملکی در افغانستان شد و این رقم، در مقایسه با عین ماه ها در سال گذشته، سی درصد بیشتر می باشد.

نظیف الله سالارزی یک سخنگوی یوناما یا دفتر هیات معاونت ملل متحد در افغانستان به روز شنبه در صحبت با رادیو آزادی، در مورد شمار دقیق افراد کشته و زخمی شده در اثر چنین حملات، چنین گفت:
« حدود 340 فرد ملکی در نتیجه انفجار همین مواد انفجاری کشته و 599 تن دیگر زخمی شده اند. »

طالبان مسلح، مسوول جاسازی ماین های کنار سرک در افغانستان خوانده می شوند و به گفته مقامات یوناما، استفاده از مواد انفجاری، عامل اصلی تلفات افراد ملکی در افغانستان است.

گزارش دفتر معاونت ملل متحد در افغانستان در مورد تلفات ملکی در این کشور یکروز بعد از آن منتشر شد که در اثر تصادم یک بس با ماین کنار سرک در ولایت بلخ به روز جمعه، 20 غیر نظامی کشته شدند.

حادثه زمانی رخ داد که این بس در ولسوالی دولت آباد ولایت بلخ زنان، اطفال و مردان را به یک محفل عروسی انتقال می داد.

بر اساس یک اعلامیه منتشر شده از قصر ریاست جمهوری افغانستان، در جلسه امنیتی که دیروز تحت ریاست حامد کرزی رییس جمهور افغانستان در کابل دایر شده بود، حمله انفجاری ولسوالی دولت آباد ولایت ولایت بلخ با شدت تقبیح شد.