-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ آبان ۴, پنجشنبه

ملاعمر تعادل ذهنی خود را از دست داده است

این موضوع از سوی یک روزنامه انگلیسی فاش شد.

به گزارش فارس در اسلام‌آباد، روزنامه «نوای وقت» پاکستان به نقل از روزنامه انگلیسی «دی سن" در گزارشی ادعا کرد که ملا عمر رهبر طالبان افغانستان تعادل ذهنی خود را از دست داده است.
به نوشته این منبع، اگر اوضاع به همین منوال پیش رود، عاقبت بن لادن رهبر القاعده که به علت از دست دادن تعادل ذهنی از این گروه طرد شد، در انتظار وی می‌باشد.
یکی از دوستان نزدیک ملا عمر در مصاحبه با این روزنامه ابراز داشت: ملا عمر 53 ساله دیگر نمی‌تواند رهبری طالبان را به عهده داشته باشد و به یک فرمانده نمادین تبدیل شده است.
وی با اشاره به اینکه ملا عمر را از سال 2001 تاکنون ملاقات نکرده است، درباره سلامت وی ابراز تردید کرد و افزود: بیشتر عملیات‌های طالبان توسط شورای طالبان طراحی و هدایت می‌شود.
دوست نزدیک ملا عمر خاطر نشان کرد که به زودی ملا عمر به منطقه‌ای امن در یکی از کشور‌های همسایه انتقال می‌یابد.
گفته می‌شود که اسامه بن لادن نیز بعد از اینکه تعادل ذهنی خود را از دست داد به منطقه «ابیت‌آباد» واقع در پاکستان انتقال یافت و این در حالی است که «ایمن الظواهری» جانشین وی، از مدت‌ها قبل رهبری القاعده را به دست گرفته بود.