-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مهر ۳۰, یکشنبه

حکمتیار: برخی کشورها درصدد تجزیه کشور هستند

حکمتیار: حوادثی غیرقابل تصور در راه است.

پایگاه خبری «تاند» افغانستان گزارش داد که گلبدین حکمتیار پیشنهاد داده است که انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای ولایتی و پارلمانی افغانستان همزمان در سال 2014 میلادی برگزار شود.
رهبر حزب اسلامی افغانستان در پیامی که برای معدودی از افراد ارسال شده گفته است: آمریکا و متحدان آن از جنگ افغانستان خسته شده و دیگر تحمل هزینه‌های جنگی را ندارند.
حکمتیار بدون این که از کشوری نام ببرد، گفته است که برخی از کشورها در صدد تجزیه افغانستان هستند.
وی تصریح کرده است که این کشورها برای رسیدن به این هدف در صدد دامن زدن به جنگ داخلی در افغانستان هستند.
حکمتیار در عین حال هشدار داده که ممکن است افغانستان پس از سال 2014 با حوادثی ناگواری روبرو شود که تاکنون کسی تصور آن را نکرده است.
در پیام رهبر حزب اسلامی افغانستان تصریح شده است که با خروج نظامیان خارجی از افغانستان، نظام فعلی دوام نخواهد کرد.
وی با اشاره به بحران اقتصادی در غرب گفته است که کشورهای غربی به خاطر وضعیت اقتصادی خود، نمی‌توانند با افغان‌ها کمک کنند.
حکمتیار گفته است که پس از خروج نظامیان خارجی از افغانستان، باید ساختار نیروهای امنیتی افغان حفظ شود اما یک شورای با صلاحیت به آنان چهره ملی دهد.
وی با تأکید بر این که احزاب کوچک در افغانستان سبب بحران این کشور هستند، گفته است که موجودیت احزاب سیاسی بی‌شمار در افغانستان، به وحدت ملی این کشور آسیب وارد می‌کند.
وی پیشنهاد داده است که احزاب کوچک در زمان انتخابات متحد شوند و یا این که ائتلاف تشکیل دهند.
حکمتیار در عین حال از صاحب‌نظران خواسته است که در خصوص طرح‌های وی نظر دهند.