-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ آبان ۲, سه‌شنبه

من واقعا نمی‌دانم الان در ذهن احمدی‌نژاد چه می‌گذردروز بد که می رسد هرکه پای خود را از معرکه بیرون می کند. 

شیخ "علی سعیدی" نماینده آقای خامنه ای در سپاه است و از متهمین درجه اول روی کار آوردن احمدی نژاد در دوره اول ریاست جمهوری وی و نقش آفرینی در کودتای 22 خرداد 88 و حفظ احمدی نژاد در کاخ ریاست جمهوری.
روزنامه "اعتماد" با او مصاحبه ای کرده است. حرف هائی که در این مصاحبه می زند، بکلی متفاوت با حرف ها و  نظرات تائید آمیزی است که در گذشته به سود احمدی نژاد می زد. اگر حرف های او را نظرات علی خامنه ای و فرماندهان سپاه بدانیم – که باید هم اینگونه باشد- آنوقت باید بپذیریم که احمدی نژاد اره دو لبه ای شده که در گلوی نظام و شخص آقای خامنه ای گیر کرده است.


نه می توانند این اره را بیرون بکشند و نه می توانند بلعیده و هضم کنند. نکات محوری این مصاحبه را که با می گردد به اشاره بالا، در زیر می خوانید:
 از بین رفتن مقبولیت، مشروعیت نظام را از بین نمی‌برد. برای مثال در سوئیس حکومت مقبولیت مردمی دارد، اما برگزیده خداوند نیست که مشروعیت داشته باشد! (آقایان پذیرفته اند که کار از مقبولیت گذشته و سقوط آن را باید یکطوری توجیه کنند!)
من نمی دانم ارتباط با امریكا چه هست كه آقایان می‌خواهند مدالش را بر گردن خودشان بیندازند. من واقعا نمی‌دانم الان در ذهن احمدی‌نژاد چه می‌گذرد كه بحث ارتباط با امریكا را مطرح می‌كند. ما كه علم غیب نداشتیم تا بدانیم در ذهن آقای احمدی‌نژاد چه می‌گذرد و در آینده ایشان می‌خواهد چه كار كند.
متاسفانه افراد غیر انتصابی را هم به رهبری مربوط می‌كنند. یعنی ایرادات آن افرادی را هم كه مردم انتخاب كرده‌اند به رهبری نسبت می‌دهند.(اعتراف به آگاهی مردم از دست داشتن علی خامنه ای در تمام امور و همه ارکان و ارگان ها و انتصابات و غیر انتصابات)
احمدی‌نژاد شعارهایی كه الان می‌دهند با شعارهای گذشته‌ تفاوت دارد. آقای هاشمی نقش اپوزیسیون بازی كرده است. از شورای رهبری سخن می‌گوید. آقای خاتمی ده‌ها بار آزادی را خارج از دین تعریف كرده است. قانون اساسی می‌گوید هر رئیس‌جمهوری فقط می‌تواند دو دوره اداره كشور را به دست بگیرد ولی می‌آیند و برای دوره‌های بعدی برنامه‌ریزی می‌كنند. من در آقای احمدی‌نژاد یك تغییر دارم می‌بینم. این تغییر هم در نگرش، رفتار و عملكرد ایشان قابل مشاهده است.
آقای هاشمی نقش اپوزیسیون بازی كرده است.
شورای نگهبان نیازمند رجالی است كه با این سقفی كه امروز در جامعه می‌بینیم خیلی متفاوت است. به نظرم باید برای مجلس، خبرگان، شوراها و ریاست‌جمهوری فكری اساسی شود.
آقای احمدی‌نژاد خطاب به دانش‌آموزان با كنایه گفته كه بروید چندتا عكس با چفیه بگیرید ممكن است بعدا برای تبلیغات به دردتان بخورد. من نمی‌دانم این حرف‌های آقای رییس‌جمهور یعنی چه و از سوی دیگر می‌دانیم كه چند وقت پیش دور گردن مجسمه كورش چفیه انداختند و گفتند كه كورش هم بسیجی بود. من معتقدم كه این نوع كارها و حرف‌ها اصلا درست نیست و ما بالاخره اگر مردم را قبول داریم باید آنها را عاقل و هوشمند بدانیم. (آقای سعیدی اگر به آخرین جمله ای که گفته اعتقاد داشت باید می پذیرفت که مردم آگاه شد، همانطور که می فهمند احمدی نژاد با مسخره کردن چفیه رهبر را هدف گرفته، از پشت و انگیزه غلط کردیم های امروز امثال سعیدی هم آگاه است !)