-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ آذر ۶, دوشنبه

تعطیلی دانشگاه کابل برای سه ماه


نتایج سوء استفاده از مراسم عاشوارمسئولان در دانشگاه کابل می گویند که رخصتی دانشجویان دانشگاه کابل از ده روز به سه ماه تمدید شده است.
حبیب الله حبیب رییس دانشگاه کابل و عضو کمیسیون بررسی حوادث خوابگاه این دانشگاه به خبرگزاری بخدی گفت: "بر اساس تصمیم تازه اعضای کمیسیون که امروز (یکشنبه) گرفته شد، تمامی محصلان تا ماه حوت (سه ماه دیگر) رخصت شدند."

آقای حبیب می گوید که این تصمیم شامل تمامی دانشگاه های دولتی کابل، طبی، تعلیم و تربیه شهید برهان الدین ربانی و پولی تخنیک کابل می شود.
روز گذشته، در مراسم برگزاری عاشورا در مسجد خوابگاه دانشگاه کابل، بین دانشجویان درگیری صورت گرفت.
رسانه ها آمارهای متفاوتی از رقم تلفات این درگیری نشر کرده اند.
عظیم نوربخش سخنگوی وزارت تحصیلات عالی امروز به خبرگزاری بخدی گفت که در نتیجه درگیری روز گذشته، یک دانشجو جان خود را از دست داده و سیزده تن دیگر زخمی شده اند.
بااین حال، یک دانشجو در خوابگاه کابل در گفتگو با خبرگزاری بخدی، رقم تلفات را دو دانشجو و شمار زخمی ها را بیش از ده تن خوانده است.
سخنگوی وزارت تحصیلات عالی می گوید سطح جراحت سه تن از دانشجویان شدید است که به گفته نوربخش، در حال حاضر آنان در شفاخانه بستری هستند.
پس از وقوع رویداد و ساعات پایانی روز گذشته، کمیسیونی متشکل از وزارت تحصیلات عالی، ارگان های امنیتی و برخی از اعضای ولسی جرگه به منظور بررسی رویداد خوابگاه دانشگاه و حل مشکل بوجود آمده، تشکیل شد.
اول حوت روز برگزاری امتحان دانشجویان
درگیری در دانشگاه کابل سابقه طولانی دارد اما این نخستین باریست که دانشجویان دانشگاه کابل بر سر موضوع عقیدتی با هم درگیر می شوند.