-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ آبان ۳۰, سه‌شنبه

آیت الله چندان اشتها نداردآیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در یک دیدار دولتی گفت:" اگر مخالفان در سوریه دست از سلاح بردارند امکان مطالبه از دولت سوریه برای شنیدن نظرات مخالفان و اجازه دادن به آنها برای بیان مواضعشان وجود خواهد داشت."

او در عین حال فعالیت مخالفان رژیم اسد را تلاش برای نابود کردن "حلقه وصل مقاومت در منطقه" توصیف کرد.

ایران در حوادث جاری در سوریه بارها از رژیم اسد حمایت کرده است و مخالفان ، این کشور را به دست داشتن در کشتارها متهم می کنند.

خامنه ای گفت:" واقعیت مسئله سوریه این است که جبهه استکبار قصد دارد حلقه ی وصل زنجیره مقاومت در منطقه را که در همسایگی رژیم غاصب صهیونیستی قرار دارد، نابود کند."

رژیم سوریه نیز فعالیت مخالفان را به دخالت کشورهای خارجی مربوط می داند.

مردم سوریه همزمان با انقلاب هایی که در چند کشور عربی به وقوع پیوست دست به تجمع ها و تظاهرات اعتراضی زدند اما به شدت سرکوب شدند. پس از آن همزمان با جدا شدن هزاران تن از نیروهای ارتش و پیوستن به مخالفان فعالیت مخالفان رنگ مسلحانه گرفت و طی این مدت توانستند بخش های گسترده ای از خاک سوریه را به کنترل درآورند.

آیت الله خامنه ای در حالی از مخالفان رژیم سوریه خواسته است سلاح خود را کنار بگذارند که گروه های مخالف ائتلاف جدیدی برای سازمان دهی تلاش های خود برای سرنگونی رژیم اسد تشکیل دادند.

مخالفان اسد از حامیان انقلاب مردم این کشور خواسته اند برای سرنگونی رژیم اسلحه در اختیار آنها بگذارند.

اما آیت الله خامنه ای می گوید:" راه حل بحران سوریه جلوگیری از تزریق سلاح به داخل این کشور" است.

وی افزود:" چنانچه در هر کشوری ، مخالفان از خارج آن کشور به سلاح مجهز شوند، بطور طبیعی، نظام حاکم نیز با آنها برخورد خواهد کرد."

او تاکید کرد:" اگر مخالفان در سوریه دست از سلاح بردارند امکان مطالبه از دولت برای شنیدن نظرات مخالفان و اجازه دادن به آنها برای بیان مواضع خود وجود خواهد داشت."