-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ آذر ۴, شنبه

نیروهای ویژهٔ آمریکا در صحرای سینا مستقر میشوند


چرا برخلاف معمول، اسرائیل از یورش زمینی به غزه انصراف داد؟
زمانی که خانم هیلاری کلینتون وزیر امور خارجهٔ آمریکا در پایان مذاکرات صلح اعلام نمود که « آمریکا چون کوه از امنیت اسرائیل دفاع خواهد کرد» در ظاهر به نظر میرسید که این سخن تکرار مکرر سخنان مشابهی است که تا کنون گفته شده اند. اما امروز طبق خبری که در منابع اطلاعاتی غربی منتشر شده است؛ نیروهای ویژهٔ آمریکا طی توافقی که با رئیس جمهور مصر آقای مرسی انجام شده است؛ در عرض چند روز آینده در صحرای سینا مستقر خواهند شد. وظیفهٔ این نیروها به قرار زیر خواهد بود:
۱- بستن راههای مواصلاتی برای قاچاق اسلحه که از طریق سودان و لیبی به صحرای سینا  وارد میشوند.
۲- حفاظت از مرزهای مشترک باریکهٔ غزه با مصر در خاک مصر برای جلوگیری از ورود اسلحه به غزه.
۳- ساختن پُستهای الکترونیک در سراسر مرزهای صحرای سینا برای کنترل الکترونیکی مرزها.
۴- این نیروهای ویژه در کنار ارتش مصر جلوگیری از هرگونه قاچاق اسلحه به سمت غزه را تضمین نموده و بهانه های احتمالی اخوان المسلمین در رابطه با عدم توانایی در جلوگیری از قاچاق سلاح را تا حدود زیادی خنثی خواهند نمود.

به همین دلیل است که  با اینکه ۷۵ هزار نیروی ذخیره از طرف دولت اسرائیل برای حملهٔ زمینی فراخوانده شده بودند و نظر سنجیهای مستقل نشان میدادند که اکثریت مردم اسرائیل موافق حملهٔ زمینی برای یکسره نمودن کار و تضمین آرامش حد اقل برای چند سال هستند آقای ناتانیاهو در یک گردش ۱۸۰ درجه ای موافتنامهٔ آتش بس را پذیرفت و آقای مرسی نیز قهرمان صلح و آتش بس شد.
.... و بازهم به همین دلیل است که فرماندهان سپاه پاسداران برای اینکه صورت خود را با سیلی سرخ نگهدارند شروع به رجزخوانی نموده و گفتند که « ما تکنولوژی ساخت موشک» را به غزه انتقال داده ایم.... یعنی اینکه اگر راهها را ببندید برایمان مهم نیست.
..... و باز هم از همین روست که سفیر رژیم اسلامی حاکم بر ایرن در اردن؛ به حکومت اردن پیشنهاد «نفت مجانی» میکند؛ آنهم در ازای روابط تجاری و گردشگری که البته منظور ایشان را اگر از لفافهٔ «لایه ها» بیرون آوریم معنایش این میشود:
حکومت سوریه در حال مرگ است؛ ما ۳۴ سال است که به آنها نفت مجانی میدادیم و حالا لوله های نفت مجانی را اندکی طولانی میکنیم تا به اردن برسد و به این طریق حوزهٔ نفوذ جدیدی که بتوانیم از آن طریق هم حزب الله لبنان را حمایت کنیم و هم فلسطینیهای اردن را سازماندهی کنیم و هم حکومت سلطان اردن را هم تغییر بدهیم فراهم میشود. من فکر میکنم که این پیشنهاد بسیار ناشیانه بوده است و به همین دلیل نیز علنی شد و در صدر اخبار قرار گرفت.
..... و باز هم به همین دلیل است که آقای مرسی (قهرمان صلح و آتش بس)؛ جرأت میکند که یک شبه از مقام ریاست جمهوری  خود را به مقام «رهبری» برساند و هرگونه مخالفت با دستورات خود را ممنوع اعلام کند و جالبتر اینکه دولت آقای اوباما نیز به مخالفین آقای مرسی نصیحت میکند که بهتر است مخالفتشان را از طریق راههای گفتگو و مسالمت جویانه دنبال کنند.