-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ آبان ۲۹, دوشنبه

جمیز باند به هلمند سفر کرد

احتمال دارد ازتحرکات نظامیان انگلیس درهلمند دریک فیلم کارگیری کند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای فارس، «دنیل کریگ» بازیگر نقش جیمز باند با سفر به افغانستان نیروهای انگلیسی مستقر در پایگاه «باستیون» هلمند را غافلگیر کرد.
به نقل از «رویترز» در هنگام بازدید وی، آخرین نسخه از فیلم‌های 007 به نام skyfall (رگبار) پخش و کریگ جزئیاتی از مراحل ساخت این فیلم را بیان کرد.
به گزارش «وزارت دفاع انگلیس»، پس از یک سخنرانی کوتاه پس از نمایش فیلم، بازیگر 44 ساله نقش جیمز باند در بازدید خود از پایگاه، با سربازان دیدار کرد و مراحل آمادگی و آموزش آنها برای انجام عملیات را از نزدیک مشاهده کرد و از خودروهایی که نیروهای انگلیسی برای انجام عملیات‌های خود از آنها استفاده می‌کنند شلیک کرد.
او همچنین از بیمارستان «باستیون» و بیماران مستقر در آسایشگاه بیماران روحی - روانی نیز بازدید کرد. کارکنان بیمارستان این اقدام را برای تقویت روحیه بیماران مفید ارزیابی کردند.
فیلم رگبار یکی از پر فروش ترین نسخه‌های سری فیلم‌های جیمز باند بوده و حدود 669 میلیون دلار فروش داشته است.
دنیل کریگ ستاره 3 فیلم آخر مجموعه فیلم‌های جیمز باند بوده است.
اواخر شهریور ماه سال جاری، طالبان با یک حمله دقیق و از پیش برنامه ریزی شده، هنگامی که شاهزاده «هری» نوه ملکه انگلیس در این پایگاه حضور داشت، وارد پایگاه شده و با منهدم کردن شش فروند هواپیمای «هارپر» خسارت سنگینی را به نیروهای خارجی وارد کردند.
بر اثر این حمله، طالبان علاوه بر انهدام شش فروند هوایپما، 3 جایگاه سوخت و 2 آشیانه هواپیما را نیز تخریب کردند.
در این حمله 2 نظامی آمریکایی کشته و 10 تن دیگر زخمی شدند. 
به نظر می‌رسد پس از این حمله، روحیه سربازان مستقر در این پایگاه تضعیف شده بود و به همین دلیل بازیگر نقش جیمز باند به این پایگاه سفر کرده است.