-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ آذر ۶, دوشنبه

سیما سمر انگشت به سوی محافظه کاران کرد


محافظه کاران از نظر سیما سمر کی ها اند؟


سیما سمر رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان می گوید که دستیابی حقوق بشر در افغانستان کار ساده ای نیست و کارمندان کمیسیون برای تامین این حقوق با تهدید ها و چالش های خاصی مواجه هستند.
خانم سمر می گوید که محافظه کاران بخشی از چالش های اساسی در راستای تامین حقوق بشر در افغانستان هستند.
اگرچه خانم سمر در این مورد از شخص خاصی نام نبرد اما اصطلاح محافظه کاران در اجتماع به روحانیون و در حوزه سیاسی به مقام های ارشد حکومتی ابلاغ می شود.
سیما سمر امروز به مناسبت تجلیل از جایزه صلح که اخیرا او دریافت کرده در دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در کابل سخنرانی کرد.
در این مراسم، ویگاداس اوشاتسکس نماینده ویژه اتحادیه اروپا در کابل، شهردار کابل، برخی از اعضای شورای ملی و نهاد های مدنی حضور داشتند.
اخیرا، موارد نقض حقوق بشر در افغانستان نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است.
تجاوز جنسی، قتل، لت و کوب زنان و اختطاف از موارد نقض حقوق بشر در افغانستان است که در شش ماه گذشته نگرانی های گسترده ای را بدنبال داشته است.
مقام ها در وزارت امور زنان کشور امروز اعلام کردند که دفاتر این وزارت در شش ماه نخست امسال، ۳۵۰۰ مورد خشونت علیه زنان را ثبت کردند.
حسن بانو غضنفر می گوید که هر چند رقم خشونت ثبت شده در برابر زنان امسال نسبت به سال گذشته افزایش نیافته، اما او تاکید کرد که خشونت‌ های شدید امسال نسبت به سال گذشته بیشتر بوده است.
با این حال، سیما سمر رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر کشور می گوید که برای محو خشونت و تامین حقوق بشر در افغانستان راهی طولانی در پیش است.