-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ آذر ۹, پنجشنبه

موتر الماسی شاهزاده عربستان

وقتی این عکس را دیدم؛ اندیشیدم که اگر روزی چاه های نفت عربستان ته بکشند، این شیخ ها به چه روزی خواهند افتاد!مرسدس بنز خودرو ( موتر) شاهزاده عربستان را با تزیین الماس به او تحویل داد.

به گزارش پرشین خودرو، این ماشین که از کارخانه مرسدس بنز است جزو اموال پرنس الولید بن طلال بن عبدالعزیز محسوب می شود. وی هواپیمایی شخصی هم دارد که حدود هفتاد درصد داخل آن از طلاست.

این خودرو به سفارش الولید بن طلال ساخته و به قیمت ۴،۸۰۰،۰۰۰ میلیون دلار به وی فروخته شد. این ماشین مزین به ۳۰ هزار کریستال از کارخانه کوارسکی می باشد.

این مدل مرسدس (sl۶۰۰)، یکی از امن ترین خودروهای جهان بوده و در سال ۲۰۰۱ نیز موفق به کسب بهترین طراحی داخلی شده است.

قیمت تمام شده برای این اتومبیل قبل از پوشش الماس ۲۲۰،۱۲۸ هزار دلار بوده است.
اشاره:
عربستان غیر از نفت که با لوله ای به ماشین دنیای پیشرفته وصل است، برای ادامه توسعه وامنیت خویش چندان امکان دیگری ندارد. وقتی تعادل اقتصاد جهانی دردهه های آتی به صورت دیگری شکل می گیرد، آیا آنانی که صرفاً از تولیدات دیگران تمدن خود را نمایش می دهند، باردیگر به صحرا های خشک و پراز شتر ومار رها نخواهند شد؟