-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ آذر ۵, یکشنبه

واشنگتن پست: امریکا باید برکنر ونورستان حمله کند
روزنامهء واشنگتن پست مقالهء نوشته است با این عنوان که چرا سربازان امریکایی باید در افغانستان باقی بمانند؟

در این مقاله یک پرسش اساسی دیگر هم مطرح شده است.

آیا ایالات متحدهء امریکا به عملیات ضد تروریزم خود در جنوب آسیا ادامه خواهد داد؟

واشنگتن پست می گوید که این پرسش برای باقی ماندن نیروهای امریکایی در افغانستان یک مسالهء اساسی و مرکزی پنداشته می شود.

روزنامه می گوید که جواب این سوال می تواند مثبت باشد، صرفاً در صورتی که ستراتیژی فعلی به پیش برده شود و از آن حمایت شود: یعنی نگهداشتن حدود شصت و هشت هزار نیرو در افغانستان تا سال 2014 میلادی و نگهداشتن حدود نصف این تعداد بعد از سال 2014.

به نوشتهء واشنگتن پست، واقعیت های فزیکی و نظامی نشان می دهند که با حضور تعداد اندک نیرو در افغانستان می توان از خرابی وضعیت جلوگیری کرد.

در این مقاله آمده است که با موجودیت عساکر امریکایی در افغانستان، می توان عملیات ضد تروریزم را در پاکستان هم به پیش برد.

واشنگتن پست می گوید: مساله این است که یا ما در افغانستان تعداد مورد ضرورت از سربازان امریکایی را نگه خواهیم داشت یا این که عملیات علیه القاعده و طرفدارانش را متوقف خواهیم ساخت.

در ادامه این مقاله آمده است که مکان اصلی تروریستان جنوب آسیا در منطقهء قبایلی پاکستان است.

در مقالهء واشنگتن پست آمده است که القاعده و گروه های طرفدار آن در کنر و نورستان پناه گاه های امن ایجاد کرده و نیروهای امریکایی علاوه بر حضور شان باید برین پناه گاه های امن هم حمله کنند.

روزنامه می گوید که این حملات باید از سه راه انجام شوند: اول به واسطهء طیاره های بی پیلوت، دوم از طریق نیروهای عملیاتی و سوم توسط بمب های رهبری شده.

روزنامهء امریکایی یو اس ای تو دی در مورد افغانستان نوشته است که سربازان امریکایی چگونه می توانند از خطر ماین ها خودشان را دور سازند.

روزنامه نوشته است در حالی که امریکا حضور نظامی خود را در افغانستان کاهش می دهد، وزارت دفاع امریکا به سربازان خود چنان وسایلی را داده که می توانند با استفاده از آن ها، جان شان را نجات بدهند.

روزنامه نوشته است که بمب های کنار سرک در افغانستان یکی از معمول ترین وسایل کشتار سربازان خارجی توسط افراد مسلح می باشد.

اما به نوشتهء یو اس ای تو دی حالا سربازان امریکایی با وسایل الکترونیکی مجهز شده اند که می توانند ماین ها را خنثی سازند و یا این که در برابر انفجار ماین ها کاملاً مقاومت کنند.