-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ آذر ۸, چهارشنبه

ناگفته های مراسم دفن اسامه بن لادن بر اساس ایمیل های افسران آمریکایی

آخرین اسرار فاش شده از بن لادن


خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی جزئیات چگونگی دفن اسامه بن لادن رهبر سابق گروه القاعده را با استناد به ایمیل های داخلی افسران نظامی آمریکا ، فاش کرده است. 

به گزارش العربیه به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس ایمیل های داخلی رد و بدل شده میان افسران آمریکا نشان می دهد که جسد بن لادن پس از برگزاری مراسم اسلامی از جمله غسل و کفن و و نیز خواندن نماز میت به دریا افکنده شد. 

وزرات دفاع آمریکا "پنتاگون" این ایمیل ها را بنا به درخواست خبرگزاری آسوشیتدپرس در اختیار این رسانه قرار داده است. 

در یکی از ایمیل های فاش شده که در روز 2 ماه مه سال 2011 از سوی"چارلز جویتا" افسر ارشد نیروی دریایی آمریکا ارسال شده ، نشان می دهد که جسد بن لادن پس از اجرای کامل مراسم اسلامی به دریا انداخته شد. 

در این ایمیل همچنین آمده است که جسد بن لادن در تابوتی همراه با وزرنهای سنگین به دریا انداخته شده است. 

رهبر القاعده روز اول ماه مه سال 2011 در عملیاتی در ابیت آباد پاکستان، به دست گروهی از کماندوهای آمریکایی کشته شد. 

ایمیل دیگری از نظامیان آمریکایی فاش کرده است که تنها شمار اندکی از افسران ارشد دریایی آمریکا از زمان انجام مراسم دفن بن لادن و انداختن جسد وی به دریا آگاه شده بودند. 

ایمیل های فاش شده از سوی خبرگزاری آسوشیتدپرس اولین منابع رسمی درباره چگونگی دفن بن لادن بشمار می آیند. 

پیشتر ، این خبرگزاری آمریکایی گواهی فوت بن لادن ، تصاویر جسد وی و نیز نتایج کالبد شکافی را درخواست کرده بود اما پنتاگون این درخواست را نپذیرفته است. 

این درحالی است که برخی گزارش ها حاکی است که پس از عملیات کشته شدن بن لادن ، جسد وی به بیمارستان BETHESDA در ایالت مریلند انتقال داده شده بود.