-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ آذر ۱۲, یکشنبه

تخار؛ جنایتکدۀ جنگ سالاران

 تجاوز ولواطت بریک جوان با استفاده از اسلحه


ساکنان ولسوالی کلفگان از قتل های زنجیره ای و تجاوز های جنسی پی در پی توسط نزدیکان قوماندان امنیه تخار ابراز نگرانی می کنند.

اعضای خانواده های مقتولین و تجاوز های جنسی ادعا دارند که مجرمین جرایم زنجیره ای مستقیماً از سوی جنرال خیر محمد تیمور قوماندان امنیه تخار حمایت می شوند.

سراج نوجوانی است که شانزده سال عمر دارد. وی در یکی از شب ها از منزلش ربوده می شود، این جوان می گوید که دو مرد مسلح وی را پس از اختطاف مورد تجاوز جنسی قرار داده اند.

این جوان در ادامه گفت:
«اوایل شب بود که دو نفر یکی پسر مینگللی و دیگرش حمزه برادر زاده قوماندان امنیه داخل حویلی ما شدند، مرا تهدید کردند و به یک دشت بردند توسط تفنگچه بالایم فیر کردند تصمیم داشتند تجاوز جنسی کنند، هر چه که آنها خواستند همین طور شد، چون جانم در خطر بود.»

در این میان محبوب الله از روستای سر آسیاب ولسوالی کلفگان که برادرش را شخصی به اسم حمزه به قتل رسانده، می گوید که قاتل برادر زاده جنرال خیر محمد تیمور قوماندان امنیه تخار است که تا هنوز دستگیر نگردیده و نیز تحت حمایت وی قرار دارد.
وی اضافه کرد:
«برادر من بی گناه بود، او را برادر زاده قوماندان امنیه به قتل رساند از قاتل دفاع می کند. ما از آقای کرزی می خواهیم که قاتل را به پنجهء قانون بسپارد.»

جنرال خیر محمد تیمور قوماندان امنیه تخار جنایات و قتل را توسط برادر زاده اش حمزه پذیرفت اما گفت که وی از قاتل حمایت نمی کند.

وی افزود:
« امر گرفتاری برادر زاده ام را صادر کرده ام. وی با مادرش فرار کرده است. این قسم قضایا زیاد است. ما همیشه کوشش می کنیم تا جنایت کاران را به پنجهء قانون بسپاریم.»

خانواده های که فرزندانشان قربانی این جنایات زنجیره ای گریده اند از رییس جمهور افغانستان می خواهند تا عاملین این جنایات را که از مجرمین حمایت می نمایند مورد پیگرد و محاکمهء عادلانه قرار دهد.


گزارشگر: دیان احمدی