-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ بهمن ۱۰, سه‌شنبه

دستگیری 16 روزنامه نگار از سوی فرزندان امام زمان

ایران برای روشنفکران وکارگران قلم، به جهنم بدل شده است. 


بازداشت روزنامه نگاران در ایران برای سومین روز پیاپی همچنان ادامه دارد. تا ساعت تنظیم این گزارش ۱۶ روزنامه نگار ایرانی در مجموع این سه روز توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران بازداشت شده اند.

دوشنبه ۲۸-۱-۲۰۱۳، کیوان مهرگان روزنامه نگار اصلاح طلب که در سایت شفنا فعالیت می کرد و همچنین حسین یاغچی روزنامه نگار در هفته نامه آسمان بازداشت شده اند. 

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران یکشنبه به ساختمان روزنامه های اصلاح طلب شرق، بهار، اعتماد، آرمان و هفته نامه آسمان یورش برده و ۱۱ تن از روزنامه نگاران را بازداشت کردند. 

امیلی امرایی، ساسان آقایی، اکبر منتجبی، جواد دلیری، نسرین تخیری، میلاد فدایی اصل، مطهره شفیعی، نرگس جودمی، سلیمان محمدی، پژمان موسوی و پوریا عالمی، روزنامه نگارانی هستند که یکشنبه در محل کارشان بازداشت شده اند.

صبا آذرپیک خبرنگان پارلمانی پیشین روزنامه اعتماد و شماری از روزنامه های اصلاح طلب نیز شامگاه یکشنبه با یورش ماموران به خانه اش بازداشت شد.

سلیمان محمدی و میلاد فدایی اصل دو روزنامه نگاری هستند که شنبه پس از خروج از محل کارشان بازداشت شدند. 

حکم بازداشت شماری دیگر از روزنامه نگاران صادر شده است که به دلیل حضور نداشتنشان در محل کار یا منزل هنوز دستگیر نشده اند. 

از سویی خبرگزاری ''مهر'' به نقل از محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران گزارش داده است که اتهام روزنامه نگاران بازداشتی، مطبوعاتی نبوده است. 

حسینی افزود: ''در حال بررسی موضوع هستیم و بعد از جمع‌آوری اطلاعات زوایای این موضوع مشخص خواهد شد.''

وی اضافه کرد: ''هنوز بررسی دقیقی در مورد دلایل این مسئله انجام نشده و به محض تکمیل اطلاعات در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.''