-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ بهمن ۵, پنجشنبه

سارکوزی به اتهام فرار مالیاتی بازداشت شد

                          سارکوزی رئیس جمهور سابق فرانسه از مالیات می گریزد. مگر این مسأله اثبات این نکته نیست که تمدن، وفورمواهب حیات واشتهار، حرص وآز را در ذات آدمی کمرنگ نمی کند؟
بارزترین تجربۀ بشری
پلیس فرانسه اعلام کرده شواهدی در دست دارد که نیکولا سارکوزی‌، رئیس جمهور سابق فرانسه‌، قصد خروج اموالش از این کشور را برای فرار از مالیات سنگینی که انتظارش را می‌کشیده‌، داشته است. 
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه دیلی میل، طبق گفته پلیس فرانسه، هم اکنون سارکوزی به همراه همسرش کارلا برونی، به اتهام فساد مالی در بازداشت ویژه برای تحقیقات بیشتر قرار دارد. 
 
طبق تحقیقات اولیه سارکوزی قصد رفتن به لندن بمنظور سرمایه گذاری یک میلیارد پوندی برای تاسیس یک شرکت اقتصادی را داشته است. 
 
طبق قانونی که به تازگی در فرانسه به تصویب رسیده‌، اشخاصی که بالای یک میلیارد یورو سرمایه داشته باشند‌، باید 75 درصد سرمایه خود را مالیات بدهند و سارکوزی نیز با سرمایه هنگفت خود مشمول چنین قانونی می‌شود. 
 
هم اکنون سارکوزی برجسته‌ترین چهره فرانسوی محسوب می‌شود که از زمان وضع قانون فوق قصد فرار مالیاتی از کشورش را داشته است. 
 
پیش از این ژرار دوپاردیو، بازیگر مشهور فرانسوی بمنظور فرار مالیاتی به کشور روسیه پناهنده شده بود.