-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ بهمن ۷, شنبه

فرار ده هزار تمساح در افریقای جنوبی

ظاهراً تمساح ها از برکت سیلاب ناگهانی به آزادی خویش دست یافته اند.

تلاش های پولیس افریقای جنوبی برای به چنگ آوردن در حدود ده هزار تمساح ادامه دارد.

فرار هزاران تمساح از یک فارم پرورش، برای مردم افریقای جنوبی که یکی از کشور های امن جهان به حساب می آید، نگرانی آفریده است.

تمساح از خطرناک ترین حیوانات روی زمین بوده و فرار آنها، به تشویش باشنده های افریقای جنوبی و نگرانی مقامات این کشور افزوده است.

پولیس افریقای جنوبی از سوی حکومت این کشور موظف شده تا برای پیدا کردن و به چنگ آوردن این تمساح ها تلاش کند.

مقامات به روز جمعه گفتند: سرازیر شدن سیلاب ها، این تمساح ها را از یک فارم واقع در نزدیک سرحد با بوتسوانا و زیمبابوی به دریای لیم پوپو برده است.

گفته می شود که دروازه های فارم نگهداری تمساح ها موسوم به راکوینا به روز یکشنبه بخاطر افزایش سیلاب ها باز شدند و سپس همین سیلاب ها در حدود پانزده هزار تمساح را با خود به دریای لیم پوپو برد.

بر اساس گزارش ها، دهقانان، مردم محل و پولیس، هزاران خزنده کوچک را در دام های بزرگ جا داده اند تا هزاران تمساح را به چنگ بیاورند.

مقامات و باشنده های محل می گویند: در جریان شب شاید پیدا کردن تمساح ها ساده تر باشد.

هنگوانی مولاودزی سخنگوی پولیس افریقای جنوبی می گوید: برای به چنگ آوردن این تمساح ها تلاش های جدی ادامه دارند.

بر اساس گزارش ها، اکثر این تمساح ها تا دو متر طول دارند. مردم محل اکثراً به نگهداری تمساح مشغول اند و از پوست این حیوان برای ساختن پوشاکه و عرضه آن به بازار استفاده می کنند.

تا حالا در مورد تلفات احتمالی ناشی از فرار این تمساح ها گزارشی در دست نیست.

در این میان پولیس در زیمبابوی که در آن سوی دریای لیم پوپو موقعیت دارد، برای اتباع آن کشور هشدار داده تا از داخل شدن به آب، بخاطر خطر تمساح ها خود داری کنند.

بارنده گی ها و سیلاب های اخیر در جنوب افریقا باعث مرگ بیست تن در موزمبیق شد و سپس افریقای جنوبی به انتقال هزاران تن از محلات آسیب پذیر مجبور گردید.