-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ بهمن ۱۱, چهارشنبه

شنیدن خبرهای بد، شما را گرسنه می سازد

درعرف عوام معمولاً گفته می شود از شنیدن خبر بد اشتهایم گم شد!


پژوهشگران آمریکایی در پژوهش جدیدی دریافتند که شنیدن خبرهای بد و ناگوار باعث می شود که افراد وعده های غذایی بیشتری میل کنند.

به گزارش العربیه محققان پس از نتایج این تحقیق به افرادی که قصد کاهش وزن دارند پیشنهاد کردند از شنیدن خبرهای بد و خسته کننده خودداری کنند.

بر اساس این گزارش در این تحقیق افرادی که مورد آزمایش قرار گرفتند طی پیام هایی اعلام کردند در زمانی که عصبی هستند ، وعده های غذایی بیشتری دارند. 

در مقابل کسانی که در حالت عادی قرار گرفته اند و خبرهای عادی می شنیدند ، میل کمتری به غذا نشان داده اند.

در این آزمایش جعبه های شیرینی در برابر این افراد قرار داده شد و به آنها گفته شد که برخی جعبه های شیرینی حاوی کالری بیشتری نسبت به دیگری است. 

سپس تصاویری شامل عباراتی بی طرف و عادی ، ونیز خبرهایی درباره مشکلات و سختی افراد برای شرکت کنندگان در این آزمایش به نمایش گذاشته شد.

عکس العمل افرادی که با خبرهای ناگوار روبرو شدند این بود که 70% از جعبه های شیرینی با کالری بالاتر را میل کردند. 

جولیانا لاران استاد دانشگاه میامی و نویسنده این تحقیق گفته است که: " طعم غذا دلیل بر خوردن این مقدار از شیرینی با کالری بالا نیست بلکه دلیل اصلی علاقه و نیاز شرکت کنندگان به کالری بیشتر است".