-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ بهمن ۲, دوشنبه

پایان درگیری در چهار راهی دهمزنگ

سه مأمور ترافیک و 5 فرد انتحاری کشته و 13غیرنظامی زخم برداشته اند.


گزارش ها حاکی از آن اند که حوالی ساعت شش صبح امروز دوشنبه گروهی از مهاجمان انتحاری بر مدیریت ترافیک کابل که در منطقه دهمزنگ موقعیت دارد، حمله کردند و از شروع زدوخورد ها  صدای شش انفجار نیرومند نیز از محل شنیده شده وآمار مجروحان وکشته ها به نو کشته و سیزده زخمی بالغ شد.

در این منطقه قرارگاه نیروهای سرحدی و واکنش سریع پولیس افغان نیز موقعیت دارند. گفته می شود که ساختمان بازسازی شدۀ ریاست ترافیک طبق نقشه قبلی به شدت آسیب دیده است. ساختمان ریاست ترافیک به کمک آلمان به شکل اساسی و پیشرفته اما با طرح و دیزاین قبلی درسال 1388 بازسازی شده بود که اینک بازهم اندام های ساختمان درهم شکست و دربسیاری جا ها ترک برداشته است.  خبرنگاران همزمان با ورود نیروهای زیاد امنیتی به محل حادثه رسیده بودند و نیروهای امنیتی محل حادثه را از چهارجهت به محاصره کشیده و مسیر رفت وآمد مردم مسدود شده بود. 

گروه طالبان مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است. این گروه  گفت که طالبان به «هدف خود» یعنی حمله برمقرنیروهای خاص پلیس دست یافته اند.