-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ بهمن ۱۰, سه‌شنبه

فتوای خامنه‌ای در مورد بمب اتم


قلب قضيه كجا است؟، رژيم ولايت فقيه در بحرانهاي لا علاج دست و پا مي‌زند، نه راه پيش دارد نه راه پس. 
نويسنده :محقق و تحليل گر ايرانی: محمد اقبال
سايت بين المللي  ايلاف 
به خاطر دارم وقتي كه اعتراضات جهاني عليه شكنجه‌هاي ضد بشري در زندانهاي ايران در دهه هشتاد قرن گذشته بالا گرفته بود، قاضي القضات رژيم ولايت فقيه ”آيت‌الله” موسوي اردبيلي در نماز جمعه فرياد زد كه «ما را متهم مي‌كنند كه در زندانها شكنجه مي‌كنيم، مگر نمي‌دانيد كه شكنجه در اسلام حرام است؟!!». اين آخوند دجال به اين‌ترتيب مي‌خواست يك ارتباط منطقي را ايجاد كند كه در شنونده اين را تداعي كند كه چون در اسلام شكنجه حرام است پس در زندانهاي رژيم ولايت فقيه شكنجه وجود ندارد.. 

اما اكنون ديگر همگان مي‌دانند كه اين رژيم هيچ ربطي به دين مبين اسلام نداشته و ندارد و اگر در آن‌سالها بسياري از جنايات رژيم سرپوشيده ماند و چه بسيار بودند نوجوانان و جوانان هوادار مجاهدين خلق كه فقط به خاطر فروش نشريه مجاهد ارگان اين سازمان بدون اين كه هيچ نام و نشاني از آنان باشد، زير شكنجه جان دادند، امروزه ديگر همه جهان مي‌داند كه شكنجه در زندانهاي رژيم ولايت فقيه يك «روش جاري» است. شكنجه‌هاي وحشتناك دستگير شدگان تظاهرات در سال 2009 و ابتداي سال 2010 و تجاوزهاي وحشيانه به زنان و حتي پسران در زندان كهريزك تهران كه به يمن عصر ارتباطات به‌ طور گسترده‌يي افشا شد ديگر جايي براي اين باقي نگذاشته است كه نظام ولايت فقيه بتواند مدعي شود كه كوچكترين اعتقادي به اسلام دارد.

حال با اين مقدمه به يك مصاحبه علي اكبر صالحي وزير خارجه رژيم ولايت فقيه با روزنامه ورلد پاليسي ژورنال نگاهي مي‌اندازيم. وزير خارجه ملايان مي‌گويد: «مقام معظم رهبري [خامنه‌اي] فتوايي را صادر كرده‌اند كه توليد و استفاده از سلاح هسته‌يي را ممنوع اعلام مي‌كند». وي سپس ضمن اين كه مي‌گويد: «دولت هم‌اكنون نيز ملزم به اين فتوا است» و با اشاره به‌اين كه به زعم وي «برخي در غرب آن را يك سند مذهبي مي‌دانند» به عنوان يك امتياز در مذاكرات محتمل پيش رو با كشورهاي غربي موضوعي را طرح مي‌كند كه مرغ پخته را هم به خنده وامي‌دارد و مي‌گويد: «ما براي درك نگرانيهاي غرب و تلاش براي تعديل آنها از طريق تبديل فتواي رهبري [خامنه‌اي] به يك سند سكولار الزام‌آور كه دولت را ملزم به اجراي آن مي‌كند، آمادگي داريم» و اين‌كه : «ما مي‌توانيم اين فتوا را به يك سند قانوني رسمي در سازمان ملل تبديل كنيم».

اما چون اين تمهيدات مؤثر واقع نمي‌شود رامين مهمان پرست سخنگوي وزارت خارجه به صحنه مي‌آيد و در خبري كه آسوشيتدپرس در 15 ژانويه جاري آن را مخابره كرده ملتمسانه مي‌گويد كه: « غرب بايد اهميت فتواي آيت‌الله علي خامنه‌اي براي جمهوري اسلامي را درك كند و اين‌كه اين حكم بايد به مناظره اين‌كه آيا تهران به‌دنبال تسليحات اتمي مي‌باشد يا نه خاتمه دهد». 

دجاليت رژيم ولايت فقيه مي‌خواهد با يك فتواي خامنه‌اي آب در دهان مماشتگران در غرب بيندازد و به بحران اتمي كه آن را در گويش آخوندي «مناظره» مي‌نامد پايان دهد. گويي هيچ‌كس نمي‌داند كه پروژه هسته‌يي ايران و ساخت بمب اتم به دستور مشخص خامنه‌اي دنبال مي‌شود. 

اما قلب قضيه كجا است؟، رژيم ولايت فقيه در بحرانهاي لا علاج دست و پا مي‌زند، نه راه پيش دارد نه راه پس. به طور خاص در بحران اتمي چون مي‌داند كه اگر عقب نشيني كند به فروپاشي رژيمش منجر خواهد شد و اگر كوتاه نيايد جنگي پيش رو را بايد تحمل كند، در نتيجه مي‌خواهد با دجاليتهايي هم‌چون «فتوا» وقت بخرد و بتواند بمب اتم خود را بسازد و با آن به شانتاژ جهان ادامه دهد شايد كه چند روزي بيشتر به حكومتش ادامه دهد.

اين درست است كه سال گذشته , جامعه بين المللي اقداماتي براي تحريم حكومت ملاها اتخاذ كرد اما اكنون جهان و به‌ويژه جهان عرب بايد در كنار مردم ايران قرار گرفته و همان‌گونه كه رييس جمهور برگزيده مقاومت ايران خانم مريم رجوي همين اخيرا تأكيد كرد آن را براي سرنگوني ديكتاتوري بنيادگراي حاكم بر ايران ياري كند.