-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ بهمن ۷, شنبه

چه تعداد حلقه دار و ماشین قطع دست لازم است؟


این قانون زنده گی است که دزدان قدرتمند دست دزدان ضعیف را قطع می کنند. 

همزمان با قطع انگشتان دست یک سارق در مشهد و حلق آویز کردن دو زورگیر در تهران و دو متجاوز به عنف در مشهد و سبزوار، رئیس کل بانک مرکزی هم برکنار شد. ابتدا گفتند بازنشسته زودهنگام شده، بعد گفتند دیوان عالی حکم داده و....
این که قربانی دلار شد و یا تورم و گرانی، اختلاف درون کابینه ای بود و یا بیرون کابینه ای و... ارتباطی با قطع انگشتان دست و حلق آویزکردن های هفته گذشته ندارد. آنچه که این دو رویداد را به هم ربط میدهد، سرقت و دزدی و اختلاس و رشوه است که مثل خون در رگ های حاکمیت روان است و این خون آلوده به ایدز قدرت و فساد حکومتی، به جامعه فقر زده، مردم غارت شده و جامعه بشدت طبقاتی شده نیز سرایت کرده است.
محمود بهمنی، رئیس کل بانک مرکزی در مصاحبه با خبرگزار مهر درباره دلیل برکناری خود و این که این برکناری با برداشت پول شبانه از بانک‌های کشور ربط داشته یا خیر؟ می گوید:
«تمام برداشت‌های انجام شده توسط بانک مرکزی از حساب بانک‌ها براساس مصوبه هیئت دولت به حساب خزانه واریز شده که تمام مدارک آن موجود است.
نشریه جهان صنعت نوشت: دلیل صدور حکم انفصال محمود بهمنی- رئیس بانکمرکزی، از سوی دیوان محاسبات، این است که «٣٣ میلیارد دلار در بانک‌ها گم شده است.»
عزت الله یوسفیان- نماینده آمل در مجلس گفته است: در یکی از جلسات اخیر، بهمنی احضارشد تا در خصوص ارزهایی که به بانک‌های ذیربط داده است توضیح دهد و در این نشست قرار بر آن شد تا ارز به قیمت واقعی فروخته شود. رئیس کل بانک مرکزی گفت:پولی که از فروش ارز بدست می آید برای بیت‌المال است و باید به حساب آن واریز شود، با توجه به دستوراتی که از مقامات بالا داشتم این سپرده‌ها را تهاترکردم.
١٨ بانک خصوصی و دولتی دراین مورد نقش داشتند که حدود ٣٣ میلیارد دلار معلوم نیست کجا رفته و مصرف چه خرج هائی شده است.
٣٣ میلیارد دلار، در بانک‌های مختلف جابجا شده و این کار توسط بانک مرکزی صورت گرفته است؛ اما هیچ گونه جواب قانع کننده‌ای نمی‌دهند و نمی گویند که در کجا این پول‌ها خرج شده.»
حال باید پاسخ داد: چه کسی باید حلق آویز شود و یا انگشتان دستش قطع شود؟
رئیس دولت که بهمنی بانکدارش بود؟ رهبری که دست به کودتا زد تا این رئیس دولت را نگهدارد؟ فرماندهان سپاه که پشت احمدی نژاد و دولتش ایستادند؟ امام جمعه های حامی احمدی نژاد؟ رئیس جامعه روحانیت قم (شیخ محمد یزدی) و احمد جنتی دبیر شورای نگهبان که دو ماه پیش از انتخابات سال 88 بیانیه مشترک دادند و از احمدی نژاد حمایت کردند؟ راستی "محمد خاوری" قهرمان اختلاس 3 میلیارد دلاری کجاست؟ هنوز در کانادا؟ پول این قصرهائی که در تهران سر به فلک کشیده ازکجا آمده؟ آن که بالای یک میلیارد دلار پول ایران را در بانک سئول در کره جنوبی همین روزها بالا کشید کیست و کجاست؟ حامی و رابطش در حاکمیت کیست؟
راستی که، چقدر حلقه دار باید برپا کرد و انگشت و دست و بازوهای دراز در صندوق ذخیره ارزی و صندوق خیرات و بودجه امام زاده ها و ....را زد!