-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ بهمن ۵, پنجشنبه

روسیه از سوریه بساط برمی چیند

وزارت وضعیت های فوق العاده در روسیه روز سه شنبه 21-1-2013 اعلام کرد دو فروند هواپیمای مسافربری به لبنان اعزام کرده است تا از طريق این کشور 450 نفر از شهروندانش را از سوریه خارج کند. 
روسیه صدها شهروند خود را از  سوریه خارج کرد.


به گزارش العربیه شهروندان روس که در سوریه اقامت دارند و نام آنها در سفارت مسکو در دمشق به ثبت رسیده است، در حدود 5 هزار و 300 نفر بر آورده می شوند. 

در همین حال روزنامه آمریکایی"نیویورک تایمز" در گزارشی اعلام کرد که آغاز تخلیه شهرندان روسیه از کشور بحران زده سوریه نشان می دهد که مسکو به این نتیجه رسیده است که نیروهای بشار اسد کنترل خود را بر بسیاری از مناطق این کشور از دست داده اند. 

این روزنامه افزود که هنوز مشخص نیست که خارج کردن این تعداد از شهروندان روسیه از سوریه آغازی برای تخلیه همه شهرندان این کشور باشد.

نیویورک تایمز شمار شهروندان روس را 30 هزار نفر بر آورده می کند که به گفته این روزنامه اکثر آنها را کارمندان و نظامیانی هستند که در سوریه مشغول به کار هستند.

خبرگزاری های روسیه در گزارش هایی جداگانه از احتمال استفاده از کشتی های نظامی در سواحل روسیه برای خروج شهرندان این کشور از سوریه خبر دادند. 

گفتنی است که مسکو هفته گذشته کنسولگری خود در شهر حلب را بست. 

روسیه به همراه ایران و چین برغم کشته شدن بیش از 60 هزار نفر از مردم روسیه توسط نیروهای اسد هنوز هم به حمایت خود از بشار اسد ادامه می دهند.