-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ اسفند ۹, چهارشنبه

انعکاس سخنان کرزی در اشپیگل آنلاین

دولت می گوید امریکا نیروهای غیرمسئول را مسلح می کند.

رییس جمهور کرزی اتهامات جدی را عیله نیروهای امریکایی در افغانستان وارد نموده ، گفته است ، نیروهای ویژه امریکا مسؤول مرگ و ناپدید شدن 9 فرد ملکی در ولایت وردک میباشند.
این گزارش را اشپیگل آنلاین آلمان روزدوشنه 25 فبروری در سرمقاله خود به نشر رسانده است .
کابل : حامد کرزی رییس جمهور افغانستان دستور خروج نیروهای ویژه امریکا را از ولایت نا آرام وردک صادر نموده است ، این نیروها در مدت دو هفته باید روستای مجاور وردک را ترک نمایند.
حامد کرزی امریکا را متهم نموده در مسلح نمودن نیروهای غیر مسؤول علیه مردم محل دست داشته و این نیروهای ویژه در مرگ و ناپدید شدن غیر نظامیان دخیل بوده اند.

وزارت دفاع افغانستان می خواهد اطمینان حاصل نماید که نیروهای ویژه امریکا در مدت دوهفته از ولایت وردک عقب نشینی کنند ، این در حالی است که وزارت دفاع می گوید در مداخله نیروهای نظامی توسط سربازان امریکایی 9 نفر ناپدید شده و درعملیات دیگری یک داشجو دستگیر شده ، که بعدا جسد اش در همان مناطق پیدا شده است.

سربازان امریکایی با نیروهای افغانستانی سرگرم عملایات برای ثبات و امنیت در وردک وظیفه دارند تا از پیشرفت طالبان در آن مناطق جلوگیری نمایند.
به گفته سخنگوی رییس جمهور چند تن از ساکنان ولایت وردک از دستگیری های خود سرانه و پالیدن خانه ها به رییس جمهور شکایت نموده و رییس جمهور پس از تحقیقات این حکم را صادر نموده است.

کمتر از دوسال از عقب نشینی نیروهای ناتو به رهبری امریکا در افغانستان باقی نمانده ، ولی تنش میان کابل و واشنگتن به مقیاس بیشتری بالا گرفته.
اخیرا حامد کرزی در اواسط ماه فبروری سال روان دستور داده بود ، پس از این نیروهای افغانستان از نیروهای هوایی امریکا در حملات علیه مخالفان دولت افغانستان کمک نخواهند.
این تصمیم پس از آن گرفته شد ، که گویا در چنین حملاتی تعدادی زن و کودک به قتل رسیده بودند.

در ولایت میدان وردک نیروهای امنیتی افغانستان توان جلوگیری شورشیان طالب را نداشته و حمل و نقل تجهیزات نظامی به ولایت قندهار ، که از این طریق ممکن میباشد را بسیار پیچیده و دشوار نموده است.

در سه حمله انتحاری یکی در پل علم همجوار کابل وردک و همچنین یک انفجار در جلال آباد به قتل سه سرباز نیروی امنیتی افغانستان منجر گردید یکی از این انفجار ها در مقابل سازمان امنیت ملی رخ داد.
به گفته آقای ایوب سالنگی قوماندان امنیه کابل یک حمله کننده انتحاری در منطقه دیپلومات نشین کابل قبل از انفجار توسط نیروهای امنیتی از پای درآمد.
ختم ترجمه

آگاهان امور نظامی در افغانستان میگویند تنش میان حکومت افغانستان و امریکا زمانی اوج میگیرد ، که نیروهای طالبان در مناطق وردک و لوگر در حال پیشروی میباشند.

محمود منجم زاده برلین .