-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ اسفند ۱, سه‌شنبه

سفر استاد محمد محقق به اسلام آباد

 تیم حاکم درکابل از نزدیکی اپوزیسیون با بازیگرکهنه کار( پاکستان) سخت نگران است


گزارش شده که همزمان با جلسۀ سه جانبه بین نماینده گان حکومت‌های افغانستان، هند و ایالات متحده امریکا در دهلی جدید استاد محمد محقق از رهبران ارشد جبهه ملی، (مخالف تیم حاکم درکابل)، وارد پاکستان شده است. بنا به گزارش روزنامه هشت صبح، فیض‌الله ذکی، سخنگوی جبهه ملی می‌گوید که آقای محقق به‌عنوان یک عضو مجلس نمایندگان به دعوت اعضای مجلس نمایندگان پاکستان به آن کشور رفته، اما حضور هم‌زمان نمایندگان حکومت در هند و اپوزیسیون دولت در پاکستان، نشان‌دهنده تمایلات دولت و رهبران اپوزیسیون به دو کشور رقیب است.
حکومت پاکستان اخیرا تلاش‌های زیادی به‌خرج داده تا رابطه‌ی نزدیکی با برخی از جریان‌های مخالف سیاسی حکومت افغانستان داشته باشد. گفته می‌شود که مقام‌های پاکستانی، در ماه‌های اخیر دیدارهایی با برخی از رهبران اپوزیسیون دولت در دوبی، شمال کشور‌ و پاکستان داشته‌اند. برخی از منابع می‌گویند که پاکستان به رهبران اپوزیسیون دولت افغانستان گفته‌اند که حکومت پاکستان مخالف هیچ قومی در افغانستان نیست. در نشست سه‌جانبه لندن نیز پاکستان تلاش کرد تا حکومت افغانستان را برای مشارکت رهبران اپوزیسیون در گفتگوها بر سر صلح، تشویق کند.