-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ بهمن ۳۰, دوشنبه

حکمتیار: اگر دموکراسی همین است، از آن نفرت داریم

حکمتیارآمار تلفات غیرنظامیان جنگ های کابل را رد.

به گزارش فارس، گلبدین حکمتیار در گفت‌وگوی اختصاصی با «تلویزیون‌یک» افغانستان بیان داشت که اگر دموکراسی، حقوق زن، آزادی بیان و قانون اساسی همین است که آمریکایی‌ها در کابل و بغداد به نمایش گذاشته‌اند، ما و هر انسان باضمیر و آزاده‌ای از آن نفرت داریم.
رهبر حزب اسلامی افغانستان با انتقاد از دموکراسی غربی و تلاش برای پیاده سازی آن در افغانستان تصریح کرد: ما و هر افغان شریف و آزاده منکر این نوع دموکراسی بوده، هستیم و خواهیم بود.
وی در یک نوار ویدئویی با اشاره به جنگ‌های داخلی نیمه اول دهه 1370 شمسی در کابل، اظهار داشت که در درگیری‌های داخلی بین احزاب، کمتر از 1000 غیرنظامی جان خود را از دست دادند.
حکمتیار با دفاع از عملکرد خود اظهار داشت که وی در همه جنگ‌های داخلی در شهر کابل شرکت نداشته و جنگ میان دیگر احزاب بود.
اظهارات حکمتیار در خصوص تلفات غیرنظامیان در جنگ‌های داخلی شهر کابل در حالی بیان می شود که بر اساس آمار کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، در جنگ‌های نیمه اول دهه 1370 شمسی که چهار سال و چهار ماه طول کشید، بیش از 60 هزار تن جان خود را از دست دادند.