-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ بهمن ۳۰, دوشنبه

ائتلاف های انتخاباتی جدید در راه است
بر اساس برخی گزارش‌ها، «فاروق وردک» وزیر آموزش و پرورش، «عمر زاخیلوال» وزیر دارایی، «وحیدالله شهرانی» وزیر معادن، «میرویس یاسینی» نماینده مجلس، «غلام‌جیلانی پوپل» رئیس سابق اداره ارگان‌های محلی و شمار دیگری از مسئولان دولتی، شامل این ائتلاف سیاسی هستند که بزودی اعلام موجودیت خواهد کرد.
هر چند تا کنون هیچ یک از این افراد در این باره ابراز نظر نکرده‌اند، اما گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که این ائتلاف به احتمال زیاد، فاروق وردک وزیر آموزش و پرورش را بعنوان نامزد برای ریاست جمهوری آینده افغانستان معرفی خواهد کرد.
به نقل از جمهور نیوز، همچنین شایعاتی وجود دارد که قرار است ائتلاف دیگری تحت نام ائتلاف سیاسی «اعتماد ملی» نیز با حضور عده‌ای از احزاب سیاسی، مقامات دولتی، نمایندگان مجلس و چهره‌های سیاسی ایجاد شود.
اما تاکنون این ائتلاف به دلیل عدم توافق بر سر اینکه چه کسی در رأس این ائتلاف قرار گیرد، نتوانسته موجودیت خود را رسماً اعلام کند.
به گفته یکی از سیاسیون متمایل به این ائتلاف، اختلاف نظر میان «صادق مدبر»، رئیس دبیرخانه شورای وزیران افغانستان و رئیس «حزب انسجام ملی» با «استاد اکبری» عضو مجلس نمایندگان و یکی از رهبران جهادی به منظور به دست آوردن ریاست این ائتلاف، سبب شده است، تا اعلام موجودیت آن به تأخیر افتد.
درعین حال، «زلمی خلیل‌زاد» یکی از نامزدان احتمالی ریاست جمهوری نیز به منظور رایزنی با شخصیت‌ها وچهره‌های سیاسی برای ایجاد تیم کاری برای افغانستان پس از 2014 وارد کابل شده است و قرار است دیدارهایی را با تعدادی از شخصیت‌های سیاسی مردمی و جریان‌های سیاسی انجام دهد.