-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ فروردین ۶, سه‌شنبه

مذاکره مهم جان کری وپرویز کیانی

شاید به درپی سفر جان کری به کابل، «بهارکابل» بهار اعتراض ها وکشمکش ها هم آغاز شود. 

 جان کرى وزير خارجۀ امريکا، با لوى درستيز پاکستان در مورد افغانستان صحبت کرده است.
در خبرنامه اى که به تاريخ (٥ حمل) از دفتر روابط عامه اردوى (اى اس پى آر) در شهر راولپندى به نشر رسيده، آمده است که لوى درستيزجنرال اشفاق کيانى، شب گذشته در کشورعمان با جان کرى وزير خارجۀ امريکا ديدار کرد.
منبع افزود که وضعيت اخير افغانستان نيز شامل موضوعاتى بود که مورد گفتگوى همه جانبۀ هردو جانب قرار گرفت. امریکا اکنون بیش ازهروقت دیگر به نگرانی ها وملاحظات پاکستان درمحورافغانستان اهمیت قایل است. این ملاقات نشان می دهد که همه چیز براساس یک هماهنگی به جلو می رود. این همان نکته ای است که تیم حاکم ازآن نگران است؛ چون به اختیارخود، میدان را به پاکستان رها کرد.
در خبرنامه آمده است که هردو جانب در اين ديدار، در مورد پروسۀ صلح افغانستان و امنيت منطقه نيز صحبت کرده اند. پروسه صلحی که سه ضلع اصلی دارد: امریکا، پاکستان، طالبان. تیم حاکم برای یافتن یک ابزار فشار، سرزندان بگرام چنگ انداخت که هیچ فایده ای درجهت ورود به جرگۀ معامله گران درقطر یا کدام جایی دیگری به دست نخواهد آورد. 
جان کرى وزير خارجۀ امريکا، ديروزدر يک سفرغيرمترقبه به عراق رسيد، بعداً به اردن رفت و شب گذشته را در کشور عمان سپرى کرد.
 اين سفر جان کرى وزير خارجۀ امريکا، درحالى به شرق ميانه صورت ميگرد که قرار است رييس جمهور حامد کرزى نيز در آيندۀ نزديک به کشور قطر سفر نمايد.