-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ فروردین ۴, یکشنبه

طالبان: پرویزمشرف را ترور می کنیم!

مجاهدین اسلام گروهی ویژه را آماده کرده که پرویز مشرف را بعد از بازگشت به جهنم بفرستند.

طالبان پاکستان تهدید کرده است که در صورت بازگشت پرویز مشرف، رئیس جمهور پیشین پاکستان به این کشور، او را ترور خواهد کرد.
خبرگزاری رویترز ویدیویی دریافت کرده است که در آن عدنان رشید، فردی که پیش از این هم در سوء‌قصد به جان آقای مشرف نقش داشته، می‌گوید: "مجاهدین اسلام گروهی ویژه را آماده کرده که پرویز مشرف را بعد از بازگشت به جهنم بفرستند. بمب‌گذاران انتحاری، تک‌تیراندازها و یک گروه ویژه تهاجمی از جمله اعضای این گروه هستند."
خبرگزاری فرانسه هم به نقل از احسان‌الله احسان، سخنگوی طالبان، از آماده شدن گروهی ویژه برای حمله به آقای مشرف بعد از ورود او به پاکستان خبر داده است.
ژنرال مشرف قرار است روز یکشنبه، ۲۴ مارس به زادگاهش، کراچی، بزرگترین شهر پاکستان برگردد تا مبارزات انتخاباتی حزبش را در انتخابات آینده پاکستان رهبری کند.
پرویز مشرف اواخر سال ۲۰۰۸ میلادی، بعد از اعلام استعفای خود از مقام ریاست جمهوری، پاکستان را ترک کرد و در تبعیدی خودخواسته لندن و دوبی را برای اقامت برگزید.
پیش از آن دادگاهی ضدتروریستی در پاکستان، حکم جلب ژنرال مشرف را به اتهام ناکامی در حفاظت از جان بی‌نظیر بوتو، نخست وزیر پیشین این کشور صادر کرده بود. خانم بوتو در اواخر سال ۲۰۰۷ میلادی و بعد از بازگشت از تبعیدی هفت ساله ترور شد.
آقای مشرف در پرونده مرگ یکی رهبران شورشیان بلوچ در سال ۲۰۰۶ میلادی هم تحت تعقیب است.
آقای مشرف ممکن است در بازگشت به دلیل اتهامات یادشده دستگیر شود، اما گفته با وجود این احتمال به کشورش بازخواهد گشت. هر چند که وکیل او روز جمعه، ۲۲ مارس، از صدور قرار وثیقه برای او در شماری از اتهاماتش خبر داد.
علاوه بر احتمال بازداشت، اکنون تهدید آشکار طالبان نیز علیه آقای مشرف وجود دارد که به دنبال انتقام‌جویی از او به دلیل همکاری‌اش با آمریکا در "نبرد با تروریسم" هستند.