-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ فروردین ۱۰, شنبه

حمله با کفش به پرویز مشرف

دشمن افغانستان، درکشورخودش نیز محترم شمرده نمی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه الجزیره انگلیسی، یک وکیل پاکستانی معترض به قبول وثیقه برای «پرویز مشرف» رئیس جمهور سابق این کشور، به سمت وی لنگه کفش پرتاب کرد.
تصاویر تلویزیونی نشان می دهد کفش به مشرف اصابت نکرد و شاهدان عینی گفتند که فرد خاطی توسط ماموران امنیتی با لباس شخصی دستگیر شد.
مشرف که به دست داشتن در قتل «بی نظیر بوتو» و اخراج قضات در سال 2007 متهم هست، قرار است به قید وثیقه آزاد باشد.
بنا بر این گزارش، همزمان با عزیمت مشرف به دادگاه، یک گروه 20 نفره از وکلای پاکستانی با تجمع مقابل دادگاه شعار سر دادند که «مشرف یک دیکتاتور است و باید اعدام گردد.»
مشرف اخیرا پس از 4 سال اقامت در دبی و با وجود تهدید های طالبان، به کشورش بازگشت.
ژنرال مشرف پس از کودتای سال 1999 قدرت را در پاکستان در دست گرفت و در سال 2008 مجبور به کناره گیری از سمت خود به عنوان رئیس جمهور شد، وی از آن زمان ساکن دبی بوده است.
ژنرال مشرف در مصاحبه‌های خبری خود اعلام کرده است: به هر ترتیب که شده در انتخابات آتی پاکستان شرکت می‌کند و از تهدید‌های طالبان برای جلوگیری از ورود به وطنش نمی‌هراسد.