-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ فروردین ۱۰, شنبه

زنی که داستان های عاشقانه می نویسد یک پدربزرگ است


 اصلا به ذهنم خطور نکرد که به شخصیت مردانه من خدشه ایی وارد خواهد شد. اغلب داستان های عاشقانه ۲۰۰ سال گذشته توسط زنان نوشته شده است. اما در قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی یک رسم ناگفته هم وجود داشت، زنان برای اینکه در دنیای ادبیات جدی گرفته شوند به اسم مردان می نوشتند.
جورج الیوت رمان نویس معروف قرن ۱۹ در حقیقت خانم  Mary Anne Evans  بود که به خاطر شرائط و فرهنگ آن دوران اسم قلمی یک مرد را برگزیده بود..

Bill Spence که سالها رمان های وسترن می نوشته است ۱۰ سال پیش نوشتن یک داستان عاشقانه را به اتمام رساند و وقتی آن را به انتشاراتی ها داد آنها گفتند که با پذیرفتن یک شرط، داستانش را چاپ خواهند کرد. داستان می بایست به اسم یک زن منتشر شود.
او می گوید:« اصلا به ذهنم خطور نکرد که به شخصیت مردانه من خدشه ایی وارد خواهد شد. در این دوره و زمانه، انتشاراتی ها همینکه راضی شوند داستانت را چاپ کنند غنیمت بزرگی است. این را هم گفته باشم که من در طی دوران نوشتن هر داستان، سعی می کنم حس و حال یک زن را در حین روایت قصه در خودم ایجاد کنم.
» من کارم را دوست دارم و طرح اولیه، قصه، شخصیت سازی و ماجراهای نوشتن قصه را در خلوت بسیار شخصی خودم می نویسم. احتمالا طرفداران من کمی شوکه خواهند شد ولی به آنها قول می دهم که داستان هایم را با همان احساس سابق خواهند خواند
بیل اسپنس پدر ۴ فرزند و پدربزرگ چهار نوه است. همسرش تازگی ها فوت کرده و ساکن انگلیس است. کتاب جدیدش « در سکوت برف» آخرین داستان اوست.