-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ فروردین ۷, چهارشنبه

آماده باش کوریای شمالی برای حمله براهداف امریکا


جنگ زرگری است یا واقعی؟

کوریای شمالی در ادامه تهدیدهای نظامی خود علیه ایالات متحده اعلام کرد که به واحدهای نظامی این کشور که پایگاه‌های آمریکا را هدف گرفته‌اند، دستور آماده‌باش داده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، فرماندهی عالی ارتش کوریای شمالی تاکید کرد که «تمام واحدهای توپخانه ارتش، از جمله واحدهای موشکی استراتژیک و واحدهای توپخانه‌ای دوربرد، که وظیفه حمله به اهداف متخاصم در کره‌ جنوبی و نیز نیروهای ایالات متحده در خاک آمریکا، هاوایی، گوام و دیگر مناطق عملیاتی در اقیانوس آرام را دارند در حالت آماده‌باش کامل به‌ سر خواهند برد». 

پیونگ‌یانگ که در پی اعمال‌ تحریم‌های شدیدتر سازمان ملل متحد و رزمایش مشترک ایالات متحده و کوریای جنوبی، به ادبیاتی تهاجمی روی آورده، در هفته‌های گذشته آمریکا را هدف تهدیدهای شدید خود قرار داده است.

آمریکا اواخر ماه حوت ۱۳۹۱ اعلام کرده بود که بمب‌افکن‌های بی-۵۲ آن در راستای رزمایش مشترک با کوریای جنوبی بر فراز این کشور به پرواز می‌آیند که این موضوع به‌طور ویژه خشم کوریای شمالی را در پی داشت و باعث شد که تهدید به تلافی کند.

بیانیه روز سه‌شنبه ارتش کوریای شمالی که خبرگزاری رسمی این کشور منتشر کرده است، بار دیگر به پرواز بمب‌افکن‌های بی-۵۲ اشاره دارد و می‌گوید که این بمب‌افکن‌ها روز دوشنبه بر فراز کوریای جنوبی پرواز کرده‌اند.

در پاسخ به این تهدیدها، وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرد که به‌طور حتم می‌تواند از آن‌ چه حکومت کیم جونگ اون قصد انجام آن را دارد، جلوگیری کند.

جک میلر، سخنگوی پنتاگون، اظهار داشت: «ایالات متحده از هر نظر توانایی آن را دارد که از خود و متحدان‌مان در برابر هر حمله‌ای از جانب کوریای شمالی دفاع کند.»

او اضافه کرد: «ما کاملا متعهد به دفاع از کوریای جنوبی و ژاپن هستیم.»

ایالات متحده و کوریای جنوبی روز جمعه طرح جدیدی را در راستای مواجهه با تهدیدات آینده کوریای شمالی به امضا رساندند.    

کوریای شمالی چندی پیش اعلام کرد که توافق‌های «ترک مخاصمه» با کوریای جنوبی را به‌طور یک‌جانبه لغو کرده است. این کشور همچنین آمریکا را به «حمله پیش‌دستانه اتمی» تهدید کرد.