-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ فروردین ۹, جمعه

سوق الجیش طالبان؛ پس از بدخشان، حالا درجوزجان

تمرکز عملیاتی طالبان درجبهات شمال/ عملیات هوایی وزمینی برآقچه

بربنیاد گزارش ها، تدارکات طالبان از چترال به سوی بدخشان با اشتراک صد ها تن از دسته جات خارجی ومحلی شدت گرفته است و اینک جزایر عملیاتی طالب در دیگر ولایات تسری می یاید. پولیس جوزجان می گوید در یک عملیات مشترک با نیروهای امریکایی در ولسوالی آقچه، ١٥تن از طالبان کشته شدند.
سمونوال عبدالحی رمزی، مسئول مطبوعات قوماندانی امنیه ولایت جوزجان به آژانس خبری پژواک گفت که این عملیات نیمه شب گذشته در یک ساحه کوهستانی قریه"بیشقل" این ولسوالی صورت گرفت.
وی گفت:" در این عملیات که به صورت زمینی و با حمله هوایی صورت گرفت ١٥ تن ازطالبان از جمله دو قوماندان آنان موسوم به ملا کر و ملا نیازی کشته، ١١ تن بازداشت و هشت تن نیز زخمی شدند."
رمزی افزود که طالبان افراد زخمی را با خود برده اند و تا اکنون هویت زخمی شده گان تثبیت نگردیده است اما افراد بازداشت شده را نیز نیروهای امریکایی به یک محل دیگر انتقال داده اند.
به گفته مسئول مطبوعات پولیس جوزجان، دراین درگیری که یک ساعت طول کشید، به نیروهای امریکایی و پولیس ملی آسیب نرسیده است.
ذبیح الله مجاهد، از سخنگویان طالبان ضمن تائید این عملیات گفت که در نتیجه آن شش عضو این گروه کشته شده اند.
وی گفت که در این درگیری به نیروهای امریکایی و پولیس ملی نیز آسیب رسیده است اما جزئیات بیشتر ارایه نکرد.
افزون بر این، این سخنگوی طالبان گفت که افراد آنها روز گذشته دو حمله را در ولسوالی قوش تپه و شاهراه شبرغان- سرپل سازماندهی کردند که ضمن کشتن سه پولیس و زخمی کردن چهار تن دیگر، دو رنجرآنان را نیز از بین بردند.
به گفته وی، دراین درگیری ها یک عضو این گروه نیز مجروح شده است.
اما عبدالحی رمزی، سخنگوی پولیس جوزجان گفت که در این درگیری ها، تنها پنج پولیس زخمی شده است و وضعیت صحی آنان نیز رو به بهبود است.