-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ فروردین ۱۰, شنبه

عامل تجاوز به دختر ۱۴ ساله هم آزاد است و هم تهدید می کند

مجازات جالب برای یک متجاوز به عنف؛ هم معاش می گیرد وهم برحال وظیفه است. 4 سال حبس درقطعه!!

خبرگزاری جمهور: پدر دختر ۱۴ ساله ای که ۵ ماه پیش توسط افراد مسلح ربوده شده بود و توسط آمر جنایی نهرین مورد تجاوز قرار گرفته است از تهدید وآزار این آمر جنایی شکایت می کند.
به گزارش خبر گزاری جمهور؛ این دختر ۱۴ساله که “زر بی بی” نام دارد، چند ماه قبل از ولسوالی خان آباد ولایت قندز توسط افراد مسلح ربوده شده و چندین بار مورد تجاوز جنسی قرار گر فته و بعد از گذشت بیش از دوماه از ولسوالی نهرین ولایت بغلان به کمک اقاربش پیدا شده است.
این دختر  پس از رهایی از نزد اختطاف چیان به خانه کاکایش در ولسوالی نهرین تسلیم داده شده و فردای آن شب مدیر جنایی ولسوالی نهرین وی را برای تحقیق به خانه اش خواسته بود تا سوالاتی در این زمینه از او بپرسد.
 اما به گفته “زربی بی” عملی که یک مجرم با وی انجام داده بود، یکبار دیگر مجری قانون انجام داده و به وی تجاوز کرده است.
گل رحمان، پدر زر بی بی میگوید که مدیر جنایی قوماندانی امنیه نهرین بعد از عریضه ما بازداشت شد، اما بعد از مدت ۲۰ روز دوباره آزاد و به نهرین برگشته است.
این مرد میگوید:” این ظالم ها دخترم را بی عزت ساخته، ولی هنوز هم ما را تهدید به مرگ می‌کنند و ما نمی توانیم آزادانه زندگی کنیم و مجبور هستیم با دختر خود به کوه ها فراری باشیم”.
وی تاکید نمود، چنانچه این بار به فریاد آنان گوش داده نشود، آنان مجبور هستند دست به خود کشی بزنند.
ذبیح الله عاصم، رییس محکمه شهری ولایت بغلان می­گوید که مدیر جنائی قوماندانی امنیه نهرین به جرم غفلت در وظیفه در رابطه با زر بی بی، نظر به قانون جزای عسکری به چهار سال حبس در قطعه محکوم شده است.
حکمی  که زر بی بی میگوید، اگر به یک مجرم این گونه جزا داده شود که هم به وظیفه خود باشد و هم معاش بگیرد، پس چرا برایش جزا داده شود.
در همین حال رسول محسنی، رییس شورای ولایتی ولایت بغلان با اشاره به نارضایتی زیاد مردم از نهادهای عدلی وقضایی وشکایات بسیار در این موارد می گوید که آنان این موضوع را پی گیری خواهند کرد، چرا که مدیر جنائی قوماندانی امنیه نهرین با ارتکاب این جرم، هنوز آزاد می‎باشد.
وی برای آخرین بار به پولیس اخطار می دهد که حوصله مردم از بی توجهی وبی بندباری به آخر رسیده است چرا که تعداد زیادی  از افراد بی بند وبار در این بین هستند که از سلاح و موتر های پولیس استفاده نابجا می کنند و اگر پولیس رفتار خود را اصلاح نکند مردم تصمیم خواهند گرفت.
انیتا کارگرـ  بغلان