-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۸, یکشنبه

از تاریخ هشت ثور 1392 عملیات «خالد بن ولید» آغاز شد

طالبان از مقامات بلند پایه دولت خواستند که وظایف شان را ترک کنند.

طالبان اعلام کرد که عملیات خالد بن ولید تحت نظارت و فرماندهی مستقیم متخصصان نظامی طالبان، با در نظرداشت تحولات سال جدید سر از امروز آغاز می شود. در اعلامیه آمده است که عملیات بهاری سال جاری، از نگاه کمی و کیفی، شامل تاکتیک‌های ویژه نظامی از جمله نفوذ در بین پایگاه‌های دشمن اجرا خواهد شد.
همچنین عملیات خالد بن ولید در مراکز دیپلماتیک و میدان های هوایی با شیوه‌های بهتر به اجرا درمی‌آید.
بر اساس منبع، چنانچه هشتم ثور روز کامیابی جهاد مقدس افغان‌ها علیه کمونیسم نیز است، با همین فال نیک و با نصرت خداوند امیدواریم این عملیات مبارک نیز سبب شکست ائتلاف شوم به سرکردگی آمریکا شود.
طالبان ضمن این که به حفظ جان غیرنظامیان و اماکن عمومی تأکید کرده است اعلام کرد: از تمام هموطنان مسلمان خود نیز می‌خواهد از مراکز اشغالگران خارجی و محل سکونت آن‌ها دوری کرده و همچنین از همکاری با اشغالگران خودداری کنند.
طالبان در عین حال از تمامی اعضای دولت افغانستان نیز خواست که به خاطر منافع ملی و حفظ جان خود، از این رژیم کناره‌گیری کرده و به زندگی عادی برگردند.
شورای رهبری طالبان هدف از اجرای عملیات بهاری خالد بن ولید را رضایت خداوند، آزادی افغانستان و حاکمیت اسلامی در این کشور عنوان کرده است.