-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۱, یکشنبه

رقابت جنگ سالاران در ننگرهار

گلا آغا شیرزوی قمار باز معروف تشنۀ پول از سوی رقبای محلی به چالش کشیده شده است.

صدها تن به رهبرى حاجى ظاهر قدير وکيل ولسى جرگه، در مناطق مختلف ننگرهار برضد والى آن ولايت دست به تظاهرات زده و اکثر راه هاى ورودى به جلال آباد را مسدود کرده اند.
اين تظاهرات احتجاج آميز، ساعت ٨ صبح امروز(٣١ حمل) آغاز شده و مظاهره کنندگان، سرک تورخم را درمنطقۀ سرخ ديوار، راه کنر را درمنطقۀ پل بهسود، سرک کابل را در دوسرکۀ سرخرود، و راه هاى مُمتد به ولسوالى هاى جنوبى را در منطقۀ فارم هده مسدود کرده اند.
حاجى ظاهر قدير نمايندۀ مردم ننگرهار در ولسى جرگه، که رهبرى اين تظاهرات را به عهده دارد، به آژانس خبرى پژواک گفت: تازمانيکه گل آغا شيرزى والى ننگرهار براى مردم پاسخ و حساب ندهد، تظاهرات آنها ادامه خواهد داشت.
وى ادعاد کرد که گل آغا شيرزى، زمين ها را درنقاط مختلف غصب کرده و به نام بازسازى، پول ها را به کيسۀ خود انداخته است.
راه اندازى اين تظاهرات، شمارى زياد از مردم را با مشکلات مواجه کرده است.
جمال احمد يکتن از باشنده هاى ولسوالى بهسود که با فاميلش به طرف کابل روان بود، به پژواک گفت که آنها در منطقۀ پل بهسود بند مانده اند.
وى افزود که راه ها به حدى مسدود است که نه ميتوانند جلو بروند و نه  به عقب برگردند.
وى از مظاهره کنندگان خواست که تظاهرات گسترده انجام دهند؛ اما براى مردم مشکلات ايجاد نکنند.
احمد ضياء عبدالزى سخنگوى والى ننگرهار، به پژواک گفت که از تظاهرات اطلاع دارند؛ اما عکس العمل رسمى آنها دراين مورد بعداً مشخص ميگردد.
 حضرت حسين مشرقيوال سخنگوى قوماندانى امنيۀ ننگرهار، به پژواک گفت که نيروهاى پوليس، امنيت مظاهره کنندگان را تامين نموده و تلاش ميکنند که مشکلات به وجود نيايد.