-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۳, سه‌شنبه

برخلاف گفتۀ سخنگوی وزارت خارجه، دو شهروند دیگر افغانستان در ایران اعدام شدند

 دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران  

ايران: اعدام 23 زنداني در شهرهاي مختلف 

 رژيم ضدبشري آخوندي روز 31 فروردين،  9زنداني را در دو اعدام جمعي در زندانهاي مركزي كرمان و زاهدان به دار آويخت. دو تن از اعدام شدگان از اتباع افعانستان بودند. در روز پيش از آن نيز دو زنداني در مشهد و يك تن ديگر در زندان زرند در استان كرمان و يك جوان 25ساله به نام  حسین چفلکی در زندان گوهردشت  اعدام شدند. يكي از اعدام شدگان يك جوان كارگر 21ساله بود. رسانه هاي خبري رژيم در روز 27 فروردين نيز از اعدام 9 زنداني در شيراز خبر دادند. 6 تن از آنها در ملأعام به دار آويخته شدند. يك جوان 30ساله به نام اميد شجاعي نيز در روز 22فروردين در زندان بندرعباس به دار آويخته شد.

پيش از اين نيز تنها در فاصله 13روز اول اسفند گذشته 82 زنداني به دست رژيم ملايان در زندان هاي مختلف كشور يا در ملأعام اعدام  شده بودند.

در همين حال هزاران زنداني در زندانهاي شهرهاي مختلف كشور در انتظار اعدام به سر مي‌برند، بيش از 1100زنداني در زندان گوهردشت، 100زنداني در زندان مركزي زاهدان و دست كم 100زنداني در زندان بندرعباس از آن جمله اند. 

امواج دستگيري ها در شهرهاي مختلف ازجمله دستگيري نزديك به 210تن از جوانان در  اهواز تنها در فاصله 5 هفته و راه اندازي گشتهاي نيروهاي سركوبگر انتظامي از ديگر اقدامهاي سركوبگرانه رژيم طي هفته هاي اخير است. 

رژيم آخوندي در آستانه نمايش انتخابات در حاليكه جنگ سران رژيم به نحو بيسابقه يي بالا گرفته و به مرحله تعيين‌تكليف نزديك مي‌شود، در هراس از شعله ور شدن امواج خشم مردم به جان آمده كه خود آنها را «لشگر گرسنگان» مي نامد، هيچ چاره يي جز تشديد جنايت و سركوب نيافته است. 

مقاومت ايران  با تقبيح بي عملي در قبال جنايتهاي بربريت ملايان حاكم بر ايران،  عموم مجامع بين المللي و ارگانهاي حقوق بشري را به اقدامي عاجل براي توقف اين روند جنابت بار فرا مي خواند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

اول ارديبهشت 1392 (21آوريل 2013)