-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۱۰, سه‌شنبه

حمله مجدد به به اردوگاه مجاهدین خلق درعراق

به رغم شدت گرفتن گرما، دولت عراق از ورود پنكه  به ليبرتي جلوگيري مي‌كند! 

فراخوان به دبيركل ملل متحد و كميسر عالي پناهندگان و وزير خارجه آمريكا براي جابجايي فوري به اشرف

در روز دوشنبه 29آوريل  در ساعت 5 و 50 دقيقه بعد از ظهر  به وقت محلي، كمپ ليبرتي بار ديگر مورد حمله قرار گرفت . دست كم 20 انفجار ناشي از شليك موشك در روشنايي روز، ليبرتي و بنگالهاي فرسوده آن را لرزاند. هنوز تلفات انساني گزارش نشده است . شمار قابل توجهي از موشكها در كانال آب در جنوب كمپ فرود آمده اند. از حمله قبلي در 9 فوريه تا امروز دولت عراق و مارتين كوبلر به هيچيك از خواستهاي مبرم امنيتي براي حفاظت ساكنان از قبيل برگرداندن 17500 تي‌وال، انتقال جليقه و كلاهخود حفاظتي از اشرف ، انتقال تجهيزات اوليه پزشكي ، افزايش مساحت نيم كيلومتري و حق سازندگي جواب مثبت نداده اند. ساكنان بيدفاع به طور عمدي در يك رويكرد جنايتكارانه از جانب مالكي و كوبلر بدون حفاظت و دفاع نگه داشته شده اند. آنان خواهان بازگشت بلادرنگ به اشرف هستند كه به خاطر وسعت و تأسيساتش از امنيت بيشتري برخوردار است . 

خانم رجوي ، از دبيركل و كميسر عالي پناهندگان ملل متحد و وزير خارجه آمريكا مي‌خواهد بلادرنگ براي انتقال ساكنان ليبرتي به اشرف اقدام كنند. 

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

9 ارديبهشت 1392 ( 29 آوريل 2013)اطلاعيه ليبرتي - شماره38

به رغم شدت گرفتن گرما، دولت عراق از ورود پنكه  به ليبرتي جلوگيري مي‌كند ! 

نيروهاي عراقي بيش از يك هفته است كه تعدادي پنكه كه ساكنان خريداري كرده اند را در سيطره ورودي ليبرتي توقيف كرده و از ورود آنها به داخل كمپ جلوگيري مي‌كنند. اين اقدام به‌رغم گرم شدن هواي عراق و غير قابل تحمل شدن شرايط جوي در ليبرتي است.

اين در حاليست كه روز 27فروردين (16 آوريل)، جورج باكوس مشاور سياسي مالكي در حضور معاون كوبلر با وارد كردن 500 پنكه به كمپ موافقت كرده بود. اما مراجعات هفته اخير ساكنان به مقامات عراقي و ملل متحد براي ورود اين پنكه‌‌ها به جايي نرسيده است و حيدر عذاب به دستور كميته سركوب در نخست وزيزي مانع ورود پنكه ها شده است. حيدر عذاب در دو قتل عام ساكنان اشرف در سالهاي 2009 و 2011 شركت مسقيم داشته و از سوي دادگاه اسپانيا به خاطر جنايت عليه بشريت و جنايت جنگي و جنايت عليه جامعه بين المللي احضار شده است.

به خاطر فرسوده بودن كولرهاي گازي و مصرف بالاي برق آنها و با توجه به مستهلك بودن ژنراتورهاي ليبرتي و هزينه فوق العاده بالاي سوخت آنها ساكنان در صددند با وارد كردن پنكه هم از شدت گرما بكاهند و هم در مصرف سوخت صرفه جويي كنند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

8 ارديبهشت ماه 1392  ( 28 آوريل 2013 )