-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۲, دوشنبه

طالبان نه سرنشین خارجی یک هلیکوپتر غیرنظامی را در ولایت لوگر گروگان گرفت
یک هلیکوپتر غیرنظامی حامل نه شهروند خارجی در ولایت لوگر در جنوب شرق افغانستان نشست اضطراری کرده و به دست طالبان افتاده است.
رئیس خان صادق آمر امنیت فرماندهی پلیس لوگر گفت که این هلیکوپتر عصر روز گذشته، یکشنبه ۱ ثور/اردیبهشت به دلیل خرابی وضعیت هوا، مجبور به نشست اضطراری شده است.
آمر امنیت فرماندهی پلیس لوگر در صحبت با بی‌بی‌سی افزود که این هلیکوپتر در حال حاضر در منطقه منگل دره ولسوالی ازره این ولایت در محاصره گروه طالبان در آمده است.
او این را هم گفت که منطقه منگل دره از کنترول نیروهای دولتی خارج است و تلاش دارند سرنشینان این هلیکوپتر را با صحبت با بزرگان و ریش سفیدان محل از اسارت طالبان بیرون کنند.
دین محمد درویش سخنگوی والی لوگر هم گفت که این هلیکوپتر مربوط شرکت ترکی "خراسان" بوده و با هفت سرنشین ترک و یک خلبان افغان در ولسوالی ازره به دست طالبان افتاده است.
او گفت که از شخصیت های متنفذ قومی و بزرگان محل برای نجات اتباع ترک و افغان خواسته اند که با سران طالبان صحبت کنند.
در همین حال خبرهای تایید ناشده می رسانند که این هواپیما ۹ سرنشین دارد که شماری از اتباع آمریکایی نیز شامل آنان است.
ولسوالی ازره در نزدیکی مرز پاکستان از نقاط نا امن لوگر در جنوب شرق افغانستان است.
آقای صادق گفت که هواپیما رنگ آبی دارد و توسط خلبان‌های افغان اداره می‌شده است. او گفت که چهار شهروند کشور ترکیه نیز در میان سرنشینان این هواپیمای غیرنظامی بوده اما هنوز زود است که بگویند این هلیکوپتر مربوط چه کسی بوده است.
طالبان در مورد این خبر تاکنون اظهار نظری نکرده و مقام های محلی نیز جزئیات بیشتری ارایه نکرده اند.