-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۳, سه‌شنبه

اعلان جنگ حزب الله به مردم سوریه


تا کنون گزارش های متعددی از ورود واحد های رزمی حزب الله طرفدار ایران برای جنگ علیه انقلابیون سوریه منتشر شده است.

یکی از سران اپوزیسیون سوریه امروز به حزب الله لبنان نسبت به اقدامات این گروه علیه مخالفان سوری هشدار داد.
به گزارش رادیو آلمان، جورج صبرا در نخستین سخنان خود پس از جایگزینی با معاذالخطیب گفت که افراد حزب‌الله در حمص، نیروهای دولتی سوریه را در نبرد با مخالفان همراهی می‌کنند و این مداخله به معنای اعلان جنگ به مردم سوریه است.
حزب الله لبنان یک نیروی ساخته و پرداخته سپاه پاسداران و مزدور رژیم جمهوری اسلامی است.
از سوی دیگر بشار اسد امروز در دیدار با علاءالدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفته من از کمک‌های جمهوری اسلامی به سوریه صمیمانه قدردانی می‌نمایم و اعلام می‌کنم دولت سوریه قدردان زحمات جمهوری اسلامی است.
این در حالیست که اتحادیه اروپا از توافق برای کاهش تحریمهای سوریه با هدف خرید نفت از مخالفان سوری خبر داده است.
رادیو فردا در گزارشی اعلام کرد، کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر سر کاهش تحریم‌های سوریه به منظور فراهم کردن امکان خرید نفت از مخالفان نظام این کشور، به توافق رسیدند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، این توافق در نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا که دوشنبه ۲ اردیبهشت در لوکزامبورگ برگزار شد، به دست آمده است.
این توافق به کشور‌ها و شرکت‌های اروپایی این امکان را می‌دهد که از مخالفان حکومت بشار اسد، نفت خرید کنند.
پیشتر یک دیپلمات از اتحادیه اروپا، در این باره به خبرگزاری رویترز گفته بود: «اجازه خرید هرگونه محموله نفتی پس آن صادر می‌شود که کشورهای عضو اتحادیه اروپا مجوز آن را بعد از مشورت با شورای ملی اپوزیسیون سوریه صادر کنند.»
اتحادیه اروپا حدود دو سال پیش، پس از آغاز اعتراض‌ها در سوریه، صنعت نفت این کشور را تحریم کرد. این اقدام اما نتوانست به سرنگونی نظام بشار اسد منتهی شود. اکنون نیروهای دولتی برای حفظ کنترل شهر‌ها با نیروهای مسلح مخالف به شدت در جنگ هستند.

مخالفان موفق شده‌اند کنترل شمار زیادی از روستا‌ها و حومه‌ها را به‌دست آوردند. شماری از چاه‌های نفت سوریه در این مناطق قرار دارند.