-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۲, دوشنبه

درآستانۀ جنگ انتخاباتی احمدی نژاد: گوشه پرونده تان را بالا بزنم دیگر جایی ندارید

دست ما را بسته‌اند، انداخته‌اند توی حوض و می‌گویند کشور را از این وضعیت بیرون بیار.

کلمه- گروه سیاسی: احمدی نژاد به شیوه همیشگی بگم بگم، بار دیگر مخالفانش را تهدید کرد که شما هر کدامتان هر گوشه‌ای از پرونده‌تان را بالا بزنیم دیگر جایی در بین ملت ایران نخواهید داشت.
مساله احمدی‌نژاد و پرونده هایی که برای افشاگری دارد که روزی در میان سیاستمداران به مزاح تبدیل شده بود این روزها رنگ و بوی جدی تری به خود گرفته و همه از هم می پرسند پرونده چه کسانی در دست این “رییس دولت منتصب” است که کسی جرات نمی‌کند به حریمش وارد شود و هر اعتراضی تنها با گوشه ای از این پرونده ها خاموش می‌شود.
سال گذشته احمدی نژاد در ادامه ادعاهای افشاگریش در جلسه استیضاح وزیر کار فیلمی از برادر روسای قوه قضاییه و مجریه منتشر کرد و برخلاف ادعای انتشار پرونده مفسدان و محتکرانی که هشت سال است وعده داده به یک جنجال رسانه ای اکتفا کرد.
اینک نیز با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری و در حالی که انتقادات و مخالفت ها علیه دولت دهم اوج گرفته است، احمدی نژاد از هر تریبونی برای تهدید رقیبانش استفاده می کند.
احمدی نژاد که روز گذشته از محدودیت ها و موانعی که برای فعالیت هایش ایجاد کرده اند،  سخن گفت و بدون اشاره به مرجع این سخنان ادعا کرده که   پیغام دادند که فلانی اگه روت رو زیاد کنی پدرت را درمی‌آوریم. وی گفت: «می‌گویند باهات برخورد می‌کنیم»،
وی طی ماه گذشته برای چندمین بار مخالفان خود را تحقیر کرد و اظهار کرد: برخورد کنید؛ شما عددی نیستید در برابر ملت که بخواهید برخورد کنید. ملت ایران هیچگاه در برابر ابرقدرت‌ها جا نزد و توی دهن آنها زد و باز هم این کار را می‌کند و شما که کسی نیستید.
رییس دولت دهم در ادامه اظهار داشت: اینکه عده ای جمع شوند و خود را بالاتر و ارباب مردم بدانند، گروه، دسته و باند درست کنند، تلاش دولت و ملت تنها برای پر کردن جیب چند نفر باشد، این گونه نیست.
این ادعا در حالی مطرح می شود که تیم دولت نهم و دهم مفاسد مالی زیادی در پرونده خود دارند و احمدی نژاد حتی اجازه نمی دهد قوه قضاییه به این تخلفات رسیدگی کند.
در همین حال بر اساس گزارش سازمان بازرسی کشور دولت احمدی نژاد فاسدترین دولت در تاریخ کشور است.
وی که تاکنون چندین بار مساله انحصاری کردن قدرت و سیاست را مورد انتقاد قرار داده، به الیگارشی جدید ساخته شده توسط تیم تازه به قدرت رسیده خود سخنی به میان نیاورد و اظهار داشت» عده ای تصور می کنند از آسمان به زمین افتاده اند، همه کارها را آنها بلد هستند و می توانند برای ملت تصمیم بگیرند.
احمدی نژاد با این ادعا که “ما در ابتدای راه هستیم”، گفت: هرجا دیدید وارد شدیم تا کاری بکنیم و جیغ‌ها بالا رفت، بدانید که دارد حق و عدالتی احیا می‌شود.
وی روز گذشته نیز گفته بود: دست ما را بسته‌اند، انداخته‌اند توی حوض و می‌گویند کشور را از این وضعیت بیرون بیار ما می‌گوییم بسیار خب و چشم با کمک ملت بیرون می‌آوریم ولی از یک طرف دیگر می‌آیند وزنه به پایمان می‌بندند و ما می‌گوییم با کمک مردم از این وضعیت بیرون می‌آییم ولی از یک طرف دیگر نیز می‌آیند یک دستشان را بر روی سر ما می‌گذارند و سرمان را زیر آب می‌کنند و فشار می‌آورند. یک خرده انصاف داشته باشید اجازه بدهید کار کنیم تا اقتصاد کشور نجات پیدا کند.
پایانی بر آغاز بگم بگم ها؟!
بحث اسناد و پرونده هایی احمدی‌نژاد از روز مناظره خود با “بگم بگم “آغاز شد و در ادامه آن برخی بر این گمانند که نکند همه پرونده ها مثل افشاگری احمدی‌نژاد در مورد پرونده ” یک خانم” اعتباری نداشته باشد. ولی گروه دیگری با دقت و وسواس بیشتری به این مساله نگاه می کنند و بیم آن دارند روزی یکی از این پرونده ها که سالهاست زیر بغل رئیس منتصب جا خوش کرده است باز شده و رازهای مگویی را آشکار کند.
بدون شک احمدی‌نژاد که هراسی ندارد دربرابر دوربین خبرنگاران خط و نشان بکشد و از خط قرمز خود سخن بگوید روزی خواهد توانست در برابر همین دوربین ها یکی از پرونده های خود را بگشاید و گره “نظام” را کورتر از قبل کند. تجربه کار با این “برگزیده رهبری” به همگان نشان داده کسی که بتواند در پاسخ نامه رهبری مبنی بر عزل رحیم مشایی، چند پست جدید به رئیس دفتر خود بدهد و به رغم همه فشارها از پذیرش مصلحی در جلسه هیات دولت خودداری کند و یازده روز به قهر در خانه بنشیند، اگر قافیه تنگ بیاید حتما یکی از پرونده هایش را نه برای افکار عمومی که برای ” بقا در شطرنج سیاسی کشور ” خواهد گشود.
سال گذشته روزنامه ایران خبر داد که محمود احمدی نژاد از ۳۱۴ مقام در جمهوری اسلامی ۱۴۰ هزار سند در اختیار دارد که در زمان مناسب آنها را در اختیار افکار عمومی قرار خواهد کرد. هر چند این مطلب در قالب یک شعر کوتاه منتشر شد، اما وعده ” به وقت قریب” که رونمایی از اسناد را به ” روز مبادا” واگذار کرده بود، رقیب را به تلاطم واداشت.
بعد از آن محمدجعفر بهداد٬ معاون سیاسی دفتر ریاست جمهوری از افشاگری محمود احمدی نژاد علیه گروهی از محافظه کاران “کینه توز” در آینده ای نزدیک خبر داد. وی که پیش از این خبرنگار پارلمانی روزنامه کیهان بود نوشت: مصالح نظام، پردهبرداری از پشت صحنه اتفاقات اخیر را اجازه م یدهد.” بهداد وعده داد که با افشاگری احمدینژاد عدهای را به تماشا خواهیم نشست که از ترس انتقام جامعه، در پناهگاههای امن خود نیز جایی نخواهند داشت. فعلاً زمان سکوت هوشمندانه و هدفمند است.معاون سیاسی دفتر احمدی‌نژاد منتقدان و مخالفان احمدینژاد را کسانی خواند که مطالبات نفسانی دارند.
تهدیدهای ماه های آخر عمر دولت احمدی‌نژاد در حالی است که وی پیش از این در هر مصاحبه ای از “سکوت بخاطر وحدت” سخن می گفت. اما او نسبت به روزی هم که این سکوت را بشکند هشدار داده و بارها گفته است که این “سکوت همیشگی” نیست. شاید این روزهای آخر عمر سیاسی احمدی نژاد پایان آن سکوتی باشد که سالهاست وعده شکستن آن را داده است.