-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۷, شنبه

رحیم صفوی: آمریکا بدنبال سرنگونی سوریه قبل از انتخابات ایران استسردار سرلشکر یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا دربیست و هفتمین سالگرد شهادت فرمانده دلاور توپخانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار سرلشکر شهید حسن شفیع‌زاده گفت: رئیس جمهور باید به عهد و پیمان و سوگندی که در قانون اساسی آمده است، وفادار باشد. مهم ترین شاخصه رئیس جمهور آینده بایستی تبعیت از ولایت فقیه باشد.وی با بیان اینکه از وظایف ریاست جمهوری آرامش و امید بخشی به مردم است، گفت: دشمنان خارجی بدنبال ایجاد اختلاف و تنش بین مردم و مسئولین هستند و بدنبال ایجاد تنش و ناآرامی در قبل و بعد از انتخابات هستند.

صفوی با اشاره به لزوم کارامدی دولت، با بکارگیری وزراء و هیئت دولت کارآمد و مسئول افزود: رئیس جمهور باید قادر باشد در مقابل تحریم ها ابتکار عمل داشته باشد و اقتصاد کشور را بهبود ببخشد. اداره کشور نیازمند خرد دسته جمعی است و رئیس جمهور علاوه بر وزراء کارآمد و قوی بایستی برای اداره کشور برنامه راهبردی مشخص و زمان بندی شده‌ای داشته باشد مانند برنامه های پنج ساله که تدوین شده است و حرکت در راستای سند چشم انداز ایران 1404.

وی در تشریح تلاش‌های آمریکا و اسرائیل برای سرنگونی حکومت سوریه گفت: دشمنان خارجی مانند آمریکا و صهیونیست‌ها که دشمنان قسم خورده انقلاب هستند و برخی کشورهای عربی و ترکیه بدنبال وارد کردن فشار به سوریه هستند تا حکومت آن را قبل از انتخابات ایران سرنگون کنند. آنها پول های زیادی را در این مسیر هزینه کرده اند و هزاران مزدور را به سوریه اعزام کرده اند و با پول های کشورهای عربی خصوصا قطر و عربستان بدنبال آن هستند که اردن را نیز وارد جنگ با سوریه کنند.