-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۷, شنبه

دست طالبان وکرزی دریک کاسه است

محمدمحقق: حامد کرزی دست به ایجاد گارد امنیتی جدید زده است.

به گزارش خبرگزاری بخدی، محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و از اعضای ولسی جرگه از آنچه او خروچ عجولانه نیروهای خارجی از افغانستان خوانده به شدت هشدار داده است و می گوید که این موضوع می تواند زمینه را برای شروع جنگ داخلی در افغانستان فراهم کند.
محقق گفت: "حامد کرزی و طالبان تلاش دارند که نیروهای خارجی از افغانستان خارج شوند و زمینه برای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری و حضور طالبان در بدنه نظام فراهم شود."پیشتر (دوشنبه 7 حمل 1391) گروه بین المللی بحران نیز از احتمال وقوع جنگ داخلی در افغانستان هشدار داده بود.
این گروه با نشر گزارشی از نحوه مذاکرات با مخالفان مسلح انتقاد کرده و هشدار داده بود که نبود یک استراتیژی درست ممکن است که افغانستان را به سوی جنگ داخلی بکشاند.
این گروه، برای جلوگیری از احتمال جنگ داخلی در افغانستان، پیشنهاد کرد که باید با میانجیگری سازمان ملل، منازعات موجود در افغانستان حل شود.
دست کرزی و طالبان در یک کاسه
محمد محقق که (جمعه 6 ثور 1392) که به مناسبت هشت ثور سالروز پیروزی مجاهدین، در غرب کابل صحبت می کرد گفت که در صورت خروج عجولانه نیروهای خارجی از افغانستان دستاوردهای یازده سال گذشته جامعه جهانی در افغانستان به هدر خواهد رفت.
او گفت: "حامد کرزی رییس جمهور همزمان و همگام با طالبان به جامعه جهانی فشار آورده اند که نیروهای خارجی افغانستان را ترک کنند."
محقق افرود که تاکید بر خروج نظامیان خارجی و احتمال تقلب در انتخابات، کشور را دچار بحران خواهد کرد و مسئولیت این بحران به دوش حکومت افغانستان خواهد بود.
در همین حال، داکتر عبدالله عبدالله، رییس ائتلاف ملی افغانستان نیز از سیاست حکومت در برابر طالبان انتقاد کرد و گفت که حامدکرزی تلاش دارد که طالبان را در قدرت شریک کند.
آقای عبدالله افزود که مردم افغانستان هیچ و قت با قاتلان پدر و رهبران شان صلح نمی کنند.
آقای عبدالله تاکید کرد که طالبان به جز جنگ چیزی دیگر را نمی شناسند و دولت در تلاش صلح و به قدرت رساندن آن ها نباشد.
واکنش تند نسبت به ایجاد گارد امنیتی جدید ریاست جمهوری 
محمدمحقق از ایجاد گارد امنیتی جدید رییس جمهوری نیز به شدت انتقاد و تاکید کرد که کرزی با این گارد مردم را سرکوب می کند.
او می گوید که در کشورهای دموکراتیک به جز از اردو و پولیس، گاردهای امنیتی خاصی و جود ندارد و به گفته او این گونه تشکیلات فقط در کشورهای دیکتاتور وجود دارد.
رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان گفت: "ایجاد گارد امنیتی جدید درد مردم افغانستان را دوا نمی کند و مشکلات کشور را بیشتر می کند."
همچنان محقق خطاب به تمویل کننده این گارد گفت هر کشوری که بودجه گارد جدید امنیتی رییس جمهور کرزی را تمویل کنند دشمن مردم افغانستان است.
گفته می شود که حامدکرزی به تازگی یک گارد امنیتی جدید را برای محافظت از خود ایجاد کرده است.
او تاکید کرد که مردم افغانستان در وضعیت بدی اقتصادی قرار دارند و حامدکرزی بودجه ملی افغانستان را در کارهای شخصی خود مصرف می کند.
محقق می گوید که رییس جمهور کرزی برای ساخت خانه خود 24 جریب زمین و مبلغ هشت میلیون دالر امریکایی را از بودجه دولت اختصاص داده است.