-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۱, یکشنبه

دروغ استراتیژیک صادق خان

اشاره: پاکستان درمیدان نبرد افغانستان دو گزینه دارد: باخت یا برد. راه سومی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در پیشاور، محمد صادق سفیر پاکستان در افغانستان در سخنان خود در جمع دانشجویان پاکستانی گفت: یک افغانستان باثبات و مرفه از هر جهت به نفع پاکستان است
وی که با حضور در دانشگاه پیشاور برای دانشجویان سخنرانی می‌کرد، افزود: صلح در افغانستان جزو اولویت‌‌های مهم سیاست خارجی پاکستان می‌باشد.
محمد صادق تصریح کرد: کشور افغانستان یک کشور جنگ زده است و نیاز مبرمی به آشتی بین گروه‌های مختلف دارد.
وی خاطر نشان کرد: از آغاز مهاجرت افغان‌ها به پاکستان حدود 30,000 دانشجوی افغانستانی از دانشگاه‌های پاکستان فارغ التحصیل شده‌اند و بسیاری از آنها در امور مدیریتی و پست‌های مهم دولتی ولایت «هلمند» فعالیت می‌کنند.
سفیر پاکستان در افغانستان اذعان کرد: هر چند روابط پاکستان و افغانستان در گذشته فراز و نشیب‌های زیادی داشته است اما باید دقت داشته باشیم اشتباهات گذشته به تاریخ پیوسته و ما باید برای حرکت به جلو گذشته را فراموش کنیم.
این اظهارات در حالی انجام می‌شود که مقامات افغان چندی پیش از عملکرد پاکستان در روند صلح انتقاد کردند و مذاکرات 2 کشور برای آزادی زندانیان طالبان به حال تعلیق درآمد.
با این حال، وزارت خارجه پاکستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اسلام‌آباد به منظور صلح و ثبات در افغانستان، با تمامی جناح‌ها در تماس است.