-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۴, چهارشنبه

گزارش های جدید؛ برادران چچینی عامل حمله به بوستون نبوده اند!


ادعا شده است که عاملان این حمله اعضای نیروهای ویژه امریکا بوده اند.

مهر: با وجود بازداشت جوهر سارنایف،مظنون دوم معرفی شده از سوی سازمان‌های امنیتی آمریكا خبرها درباره بمبگذاری جنجالی بوستون همچنان داغ است. گروهی از فعالان اینترنتی با هك كردن حساب‌‌های كاربری شبكه تلویزیونی سی‌بی‌اس و متهم كردن دولت آمریكا،اقدام به انتشار تصاویر افرادی كرده‌اند كه به گفته آنها عامل اصلی بمبگذاری بوستون و از نیروهای ویژه هستند.
  در جریان تعقیب و گریز ماموران امنیتی آمریكا تیمور لنگ سارنایف،مظنون اول كه جوانی ۲۶ ساله بودكشته شد و پس از یك جستجوی خانه به خانه طی ۲۴ ساعت برادر ۱۹ ساله او جوهر در حالی كه به شدت زخمی بود به بازداشت نیروهای ویژه آمریكا درآمد. اكنون مقام‌های آمریكایی اعلام كرده‌اند كه این دو برادر با اصالت چچنی قصد انجام حملات بیشتری را داشته‌اند و تیمی ویژه از نیروهای امنیتی این كشور منتظر بازجویی از جوهر هستند.

یك گروه از فعالان اینترنتی اما در روزهای گذشته تلاش گسترده‌ای برای جلب توجه به دو مظنون دیگر در صحنه این بمبگذاری هستند كه به گفته آنها از نیروهای ویژه آمریكا بوده‌اند و به همین خاطر مقام‌های اف‌بی‌آی در تلاش برای سرپوش گذاشتن روی ماجرا هستند.
این فعالان اینترنتی كه فعالیت‌های آنها به نام هكتیویسم شناخته می‌شود در آخرین اقدام خود برای جلب توجه مردم در این رابطه حساب‌های كاربری شبكه تلویزیونی سی‌بی‌اس را در توئیتر هك و عكس‌های این دو مظنون را منتشر كرده‌اند. مسوولان سی‌بی‌اس‌ تایید كرده‌اند كه اكانت برنامه هایی مانند minutes، ۴۸ Hours، CBSDenver ۶۰و همچنین اكانت رسمی این شبكه بدست هكرها افتاده است.


هكتیویسم به صورت خلاصه به استفاده از رایانه و شبكه‌های رایانه‌ای برای اعتراض و مقاصد سیاسی گفته می‌شود. این فعالان اینترنتی كه برخی به آنها نام كارآگاهان مجازی را هم داده‌اند با اشاره به علامت روی كلاه دو مظنونی كه در این تصاویر پیدا كرده‌اند آنها را از نیروهای ویژه آمریكا می‌دانند.
بر روی كلاه یكی از این افراد لوگویی مانند جمجمه دیده می‌شود كه توسط گروهی از نیروهای ویژه (Seal Team ۳) و در دوره‌ای حتی توسط شركت جنجالی بلك‌واتر استفاده می‌شده است.

هكتیویست‌ها با منتشر كردن عكس‌های این دو نفر كه كوله‌پشتی مشابه به كار رفته در بمبگذاری را دارند دولت آمریكا را متهم كرده‌اند كه در جریان بمبگذاری دست داشته است. به همین خاطر هكرها پس از به دست‌آوردن كنترل حساب‌های شبكه سی‌بی‌اس پیام‌هایی با عنوان امریكا و القاعده دست شان در یك كاسه است و فراخوان برای بازداشت اوباما تحت قانون ضد تروریسم منتشر كرده‌اند.در تصاویر قبل از بمبگذاری این دو مرد كوله‌پشتی‌های مشكی دارند اما در تصاویر پس از بمبگذاری یكی از آنها بدون كیف خود در حال دویدن است.
همچنین تصویری از مردی كه در هنگام انفجار روی پشت‌بام ساختمان مجاور محل بمبگذاری مشغول گشت زدن در آرامش است منتشر شده كه مورد توجه روزنامه‌هایی مانند دیلی میل قرار گرفته است. مقام‌های آمریكا نسبت به این تصاویر هنوز واكنشی نداشته‌اند اما با این ماجراها نظر می‌رسد حرف و حدیث‌ها درباره بمبگذاری بوستون تا مدتها ادامه خواهد داشت.