-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ خرداد ۷, سه‌شنبه

سوریه و موشک اس 300؛ هشدار جدی اسرائیل به مسکو

جنگ روسیه و غرب در زمین سوریه علنی تر و خطرناکتر می شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مسکو، معاون وزیر خارجه روسیه امروز با لحنی هشدار آمیز گفت، تحویل موشکهای اس 300 روسی به سوریه می تواند یک عامل بازدارنده در برابر مداخله قدرتهای خارجی در این کشور باشد.
موشکهای اس 300 یکی از پیشرفته‌ ترین موشک‌های ضدهوایی در جهان است.
سرگی ریابکوف در جمع خبرنگاران در مسکو با بیان این مطلب که فروش موشکهای اس 300 به سوریه باعث ثبات و مانع از دخالت قدرتهای خارجی در این کشور می شود، بطور تلویحی اعلام کرد که امکان تحویل این موشکهای پیشرفته به رژیم سوریه وجود دارد.
وزیر دفاع اسرائیل در واکنش به سخنان این مقام روسی هشدار داد که در صورت تحویل موشکهای اس 300 به رژیم دمشق، اسرائیل می داند چگونه به آن پاسخ دهد.
موشه یعلون گفت، این موشکها هنوز تحویل داده نشده و امیدواریم که تحویل داده نشود، اما اگر شوربختانه موشکهای اس 300 به سوریه برسد، در آن صورت می دانیم چه پاسخی بدهیم.
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اخیرا با سفر به مسکو تلاش کرد روسیه را به متوقف کردن فروش موشک‌های اس 300 به سوریه متقاعد سازد. اما به نظر می رسد که گفتگوهای وی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در این زمینه به نتیجه نرسیده است.