-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۲۶, پنجشنبه

«حزب اسلامی» مسئول حمله انتحاری کابل/ دست‌کم 5 مشاور آمریکایی کشته شدندبه گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه خبری «C.B.S» آمریکا، بر اثر حمله صبح امروز که حوالی ساعت 8 صبح در منطقه «شاه شهید» شهر کابل به وقوع پیوست، دست کم 5 مشاور نیروهای آمریکایی کشته شدند.
همچنین به نقل از «شبکه تلویزیونی یک» افغانستان، «محمد ایوب سالنگى» فرمانده پلیس کابل در منطقه وقوع حادثه به خبرنگاران گفت که این حمله انتحارى با استفاده از یک خودرو کرولا به 2 خودرو غیرنظامی خارجى(مشاوران آمریکایی) که از این منطقه عبور می‌کرد، صورت گرفته است.
سالنگى افزود که در این انفجار ٣٠ خودرو از جمله 2 دو خودروی نیروهای خارجی دچار خسارت شده‌اند.
فرمانده پلیس کابل افزود: بر اثر این رویداد 10 منزل مسکونی در این منطقه تخریب شده و 20 خانه نیز آسیب دیده‌اند.
شاهدان عینی گفته‌اند که این انفجار در مسیر کاروان نیروهای خارجی که از نزدیکی مقر نیروهای ارتش ملی در «سیاه سنگ» می گذشتند رخ داده است.
منطقه شاه شهید از مناطق پر ازدحام کابل است در یک‌طرف خیابان محل وقوع رویداد منزل «گل‌پادشاه مجیدى» عضو پارلمان افغانستان قرار دارد و در طرف دیگر نمایندگى «عزیزى بانک» موقعیت دارد.
به گزارش خبرنگاران محلی نیروهاى امنیتى منطقه را تحت کنترل درآورده و با مسدود کردن خیابان از ورود مردم و خبرنگاران جلوگیرى می‌کنند.
«حزب اسلامى» به رهبرى «گلبدین حکمتیار» مسئولیت این حمله انتحارى را به عهده گرفته است.
«هارون زرغون» سخنگوى حزب اسلامى در ایمیلى که به خبرگزاری «پژواک» ارسال فرستاده، اعلام کرده است که این حملۀ انتحارى به کاروان نیروهاى آمریکایى در خیابان شاه شهید صورت گرفته که در نتیجه آن 2 تانک این نیروها تخریب شده و به سرنشینان آن نیز تلفاتی وارد شده است.
وى افزود: حمله توسط «قدرت الله» از شهروندان ولایت «لوگر» که عضو «جبهه پیام جهاد» بخش مرکزى حزب اسلامی است، صورت گرفته است.
سال گذشته در اعتراض به انتشار فیلم موهن علیه پیامبر اسلام حزب اسلامی با حمله کاروان نیروهای خارجی در مسیر فرودگاه کابل 9 تن از نیروهای خارجی را به قتل رساند.
حزب اسلامی و گلبدین حکمتیار رهبر این حزب بارها اعلام کرده است تا زمان حضور نیروهای خارجی در افغانستان به مبارزه خود علیه این نیروها ادامه می‌دهند.