-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ خرداد ۹, پنجشنبه

اسرائیل به سود جلیلی وارد انتخابات 92 شد

شانس برتر فعلا از آن حسن روحانی است که رسما در تبلیغات انتخاباتی اش اعلام کرده عزم مذاکره با امریکا و لغو تحریم ها را دارد و ترمیم گام به گام ویرانه ای که دولت احمدی نژاد از خود به ارث گذاشته است. 


پیک نت: در "گرماگرم" انتخابات ریاست جمهوری در ایران، ناگهان اسرائیل بر طبل حمله نظامی بر ایران کوبید و یک جنجال بزرگ رسانه ای بر مبنای این تهدید آغاز شد که بی شک در روزهای آینده نه تنها قطع نخواهد شد، بلکه تا روزی که صندوق های انتخابات در ایران جمع شود نیز باید منتظر ادامه آن بود. بویژه که همین رسانه ها وعده داده اند که بزودی اطلاعاتی را درباره طراحی کلاهک اتمی در جمهوری اسلامی منتشر خواهند کرد. یعنی، هنوز یورش بزرگتر تبلیغاتی در پیش است.
ساده ترین سئوال اینست که چرا اسرائیل این لحظه را برای چنین تهدیدی انتخاب کرد؟
و از آن ساده تر، پاسخی است که هر مبتدی کار سیاسی آن را در آستین دارد:
اسرائیل از رفتن احمدی نژاد ناراضی است و بو برده است که در انتخابات ریاست جمهوری ایران، این دار و دسته بازنده اند و نماینده آنها که سعید جلیلی باشد نیز شانسی برای بیرون آمدن از صندوق رای ندارد. شانس برتر فعلا از آن حسن روحانی است که رسما در تبلیغات انتخاباتی اش اعلام کرده عزم مذاکره با امریکا و لغو تحریم ها را دارد و ترمیم گام به گام ویرانه ای که دولت احمدی نژاد از خود به ارث گذاشته است. هم مذاکره با امریکا و هم لغو تحریم ها، یعنی مذاکرات جدی بر سر برنامه اتمی ایران و دیگر امور و مسائل منطقه. از جمله سوریه و عراق. حتی علی اکبر ولایتی که تاکنون با فاصله زیاد از حسن روحانی شانس دوم انتخابات ریاست جمهوری است، در سیاست خارجی روی مذاکره و مصالحه تاکید کرده است. آن نفرات دیگر هم که در مصاحبه های تلویزیونی خود نشان دادند مرد میدان ریاست جمهوری نیستند. نه سعید جلیلی که از آستین مصباح یزدی بیرون آمده و نه قالیباف که مصاحبه انتخاباتی اش نشان داد اساسا در قد و قامت ریاست جمهوری نیست و درهمان مسئولیت شهرداری تهران اگر باقی بماند بهتر است. او نشان داد که در درک سیاسی فاصله ای نجومی با کرباسچی شهردار اسبق تهران دارد. محسن رضائی فرمانده سابق سپاه هم خود بهتر می داند که نخودی این بازی است.
با همین حساب دوتا چهارتا و با بهره گیری از عوامل نفوذی و جاسوسی اسرائیل در بطن حاکمیت جمهوری اسلامی است که آنها یکباره با لولوی حمله نظامی به ایران وارد میدان انتخابات شدند. این درحالی است که همه میدانند، اسرائیل بدون اجازه و بدون همکاری با امریکا هرگز نمی تواند به ایران حمله کند و در حال حاضر نیز، حداقل تا پس از معلوم شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران، امریکا نه قصد حمله به ایران را دارد و نه خیال همراهی با اسرائیل در این زمینه را.
بنابراین،  سئوال مرکزی اینست: اسرائیل برای یاری رسانی به چه جریان و یا کدام نامزد انتخاباتی وارد این میدان شده است؟
پاسخ این سئوال نیز در آستین هر تازه کار سیاسی است: سعید جلیلی! دو قلوی احمدی نژاد.چرا؟
برای حمایت از ادامه سیاست ویرانگر احمدی نژاد و حفظ فضای نظامی و جنگی در ایران که بهترین موقعیت را برای جاسازی جوجه های گمنامی که در 10 سال اخیر از تخم های زیر مرغ کورچ بیت رهبری در آمده اند و در خواهند آمد فراهم می کند. شاید آخرین جوجه ای که اول از همه در آمده اما هنوز زیر بال مادرش است، همان آقای مجتبی باشد!